LN: Odličan start Crne Gore, Rumunija pala u Podgorici

Fudbal 04. jun 202223:08 0 komentara
Getty Images

Fudbaleri Crne Gore, uspeli su posle rovovskog rata na terenu da pobede selekciju Rumunije u prvom kolu B divizije Lige nacija sa 2:0, a ulogu meč vinera u Podgorici, prigrabili su Stefan Mugoša, koji je u šampionatu Južne Koreje postigao 11 golova na 15 odigranih utakmica i Marko Vukćević.

Selektor Miodrag Radulović nije mogao da računa na Stevana JovetićaStefana SavićaMilutina OsmajićaNovicu Erakovića… ali je na teren izveo raspoložive snage sa ciljem da stigne do pozitivnog rezultata, do pobede.

REUTERS

Prvo poluvreme, donelo je rovovsku bitku na sredini terena, a dve veoma dobre prilike da zatrese mrežu Rumunije, propustio je Stefan Mugoša. U samoj završnici, Adam Marišić je iz teške pozicije uspeo da pogodi stativu, Rumunija nije pripretila golu Crne Gore, a na semaforu je pisalo – 0:0.

Prvu priliku u drugom poluvremenu, imala je Crna Gora. Sead Hakšabanović je uputio upotrebljiv centaršut, ali je Vladimiru Jovoviću malo nedostajalo da stigne do lopte. U 66. minutu, Crna Gora je povela, a još jednu upotrebljivu loptu od strane Hakšabanovića u gol je pretvorio Stefan Mugoša.

REUTERS

Crna Gora je kontrolisala dešavanja na terenu do kraja utakmice, a u samoj završnici, bolju igru izabranika Miodraga Radulovića, krunisao je Marko Vukčević koji je bio najprisebniji posle promašaja Stefana Mugoše, koji je uspeo još jednom da zatrese mrežu, bledih i bezidejnih Rumuna.

U narednoj rundi, Crna Gora 7. juna gostuje selekciji Finske, koja je u prvom kolu odigrala nerešeno protiv Bosne i Hercegovine – 1:1.