LK: Čukarički poveo, ali Tvente ostvario duplu pobedu

Fudbal 11. avg 202221:11
Čukarički
Izvor: Vincent Jannik/VI ANP Sport/Guliver Image

Fudbaleri Čukaričkog završili su takmičenje u Ligi Konferencije, pošto su i u drugom susretu trećeg kola kvalifikacija poraženi od Tventea, ovog puta u Enšedeu 4:1.

Uprkos rezultatski ubedljivijem porazu Brđani su ostavili znatno bolji utisak. Posebno u prvoj fazi meča.

Mnogo bolji početak nego onaj u Beogradu probudio je nadu da može možda i da se napravi iznenađenje. Prvu veliku šansu imao je Lučić, ali je njegov šut Unerstal skrenuo u korner.

Ipak, Čukarički je došao prvi do gola. Potpuno zasluženo. Sjajnu loptu uputio je Roganović, izbacio Adžića u situaciju jedan na jedan sa Unerstalom i lepo mu proturio loptu kroz noge za vođstvo od sedmog minuta.

Međutim, veliki kiks Badamosija 10 minuta kasnije, kada je posle slobodnog udarca domaćih, promašio fudbal, doveo je do gola. Lopta je prošla na peterac, gde ju je spremno dočekao Proper za 1:1. Od tada je već pao moral Beograđana, a preokret se dogodio u 34. minutu.

Ponovo je golu prethodila greška igrača Čukaričkog pri raščišćavanju opasnosti, a strelac je bio Vlap. Tada je bilo jasno da od iznenađenja nema ništa.

U drugom delu su rutinski igrači Tventea čuvali prednost, a poslednja dva gola postigao je grčki internacionalac Kristos Colis u 84. i drugom minutu nadoknade.

Tvente se u plej-ofu za Ligu Konferencije sastaje sa Fiorentinom.