Liverpul preko Sitija do finala FA kupa

Fudbal 16. apr 202218:30 > 18:44 0 komentara
Action Images via Reuters/Tony Obrien

Fudbaleri Liverpula prvi su finalisti FA kupa Engleske pošto su u polufinalu na "Vembliju" pobedili Mančester Siti rezultatom 3:2.

Ekipa Jirgena Klopa će se za trofej boriti protiv boljeg iz duela Čelsi – Kristal Palas, koji je na programu u nedelju u 17:30 časova uz prenos na Sport Klubu.

Prošle godine pehar je osvojila ekipa Lestera.

Tim Jirgena Klopa spektakularno je odigrao prvo poluvreme i sva tri pogotka postigao je u tom delu meča.

Ibrahima Konate je u 9. minutu načeo mrežu Građana i to mu je bio treći pogodak u poslednje tri utakmice. Francuz je bio strelac u oba duela četvrtfinala Lige šampiona sa Benfikom, a na „Vembliju“ je upisao prvenac u engleskom fudbalu.

Raspoloženi Sadio Mane je u 17. minutu duplirao prednost Crvenih posle velike greške golmana Sitija Zeka Stefena, a u poslednjim trenucima prvog poluvremena je sjajnim udarcem kruniosao akciju svog tima za ogromnih 3:0.

Jasno je bilo da Siti ne može da ponovi katastrofalnih prvih 45 minuta i Džek Griliš je tek što je meč nastavljen vratio nadu ekipi Pepa Gvardiole.

Lider Premijer lige je bio bolji rival u drugom poluvremenu, napadao je, ali promene rezultata nije bilo sve do 90+1 minuta kada je Bernardo Silva po drugi put matirao Alisona. Imao je Siti preko Fernandinja šansu i da izjednači, ali na kraju je morao da se pomiri da i četvrtu godinu uzastopno neće igrati u finalu najstarijeg fudbalskog takmičenja na svetu.

Liverpul je sedam puta osvajao FA kup, a rekorder je Arsenal sa 14 trofeja.