Liga šampiona: Dinamo poražen u Milanu, Seltik propustio da pobedi u Varšavi

Fudbal 14. sep 202220:56 0 komentara
AC Milan's Theo Hernandez in action Champions League - Group E - AC Milan v Dinamo Zagreb
REUTERS/Daniele Mascolo

U prvim utakmicama drugog kola Lige šampiona odigranim u sredu u terminu od 18.45 pobedu su zabeležili fudbaleri Milana protiv Dianama iz Zagreba, dok u duelu između Šahtjora i Seltika nije bilo pobednika (1:1).

Povezane vesti

Meč na San Siru imao je ružnu uvertiru, nakon što je u Gradu mode privedeno dvadesetak navijača iz Hrvatske.

Gosti iz Zagreba dobro su se držali sve do samog finiša prvog poluvremena kad je Josip Šutalo faulirao u svom šesnaestercu protivničkog igrača, a francuski internacionalac Olivije Žiru sigurno izveo kazneni udarac – 1:0.

Na samom startu drugih 45 minuta već je bilo 2:0 za Rosonere, asistent Portugalac Rafael Leao, strelac Belgijanac Aleksis Saelemaekers.

Fudbaleri Dinama se nisu predavali. Najefikasniji igrač Zagrepčana Mislav Oršić uspeo je u 56. minutu da smanji vođstvo Milana nakon što ga je majstorski proigrao Bruno Petković. na njihovu žalost, to je bilo sve što su uspeli u Milanu.

Konačan rezultat 3:1 postavio je Tomaso Pobega, samo desetak minuta pošto je ušao u igru umesto Tonalija. Asistenciju je upisao Teo Ernandez.

Rosoneri su ovom pobedom pretekli Dinamo na prvom mestu grupe E. U istoj grupi od 21 čas igraju Čelsi i RB Salcburg.

SofaScore

Seltik Celtic's Reo Hatate celebrates scoring their first goal with teammates Champions League - Group F - Shakhtar Donetsk v Celtic

REUTERS/Kacper PempelU drugoj utakmici igranoj u istom terminu sastali su se prvaci Ukrajine i Škotske – Šahtjor i Seltik. Meč je igran u Varšavi.

Poveli su gosti iz Glazgova u desetom minutu autogolom Artema Bondarenka nakon akcije Japanca Hatatea. Izjednačio je Mihajlo Mudrik u 29. minutu. Škotski tim bio je mnogo bliži pobedi, ali njegovi fudbaleri nisu bili precizni u nekoliko izuzetno povoljnijih situacija.

Šahtjor je trenutno prvi u grupi E sa četiri boda, od 21 čas u Madridu igraju Real i RB Lajpcig.

Preostali mečevi od 21 čas:  Rendžers – Napoli, Mančester Siti – Borusija Dortmund, Kopenhagen – Sevilja, Juventus – Benfika i Makabi Haifa – PSŽ.