Liga kup: Siti dominirao, Liverpul lako prošao, QPR izbacio Everton posle penala

Fudbal 21. sep 202123:45 > 23:51 0 komentara
Manchester City
Clive Rose, Getty Images Sport

U utorak uveče su na programu bili mečevi šesnaestine finala engleskog Liga kupa, a prolaz u narednu fazu obezbedili su premijerligaši Mančester Siti, Liverpul, Barnli i Brentford, koji je ponizio četvrtoligaša Oldam.

Mančester Siti je na „Etihadu“ rezultatom 6:1 (3:1) bio bolji od trećeligaša Vikom Vonderersa, a menadžer „Građana“ Pep Gvardiola izveo je na teren možda i neočekivano jak sastav.

Na opšte zaprepašćenje poveli su gosti u u 22. minutu preko Henlana, ali su potom domaći uspostavili apsolutno dominaciju. Izjednačio je Kevin de Brujne sedam minuta kasnije, a zatim su redom mrežu Vikoma tresli Rijad Marez, Fil Foden, Feran Tores, ponovo Marez i Kol Palmer.

Siti je aktuelni osvajač ovog takmičenja jer je u finalu prethodne sezone bio bolji od Totenhema.

Plasman u četvrto kolo Kupa lako je obezbedio i Liverpul, koji je na „Kerou roudu“ rezultatom 3:0 (1:0) bio bolji od Noriča. Takumi Minamino doveo je „Redse“ u vođstvo već u četvrtom minutu, a u 42. veliku priliku propustili su „Kanarinci“ jer je Kristos Colis bio neuspešan sa linije penala – odbranio je golman Kimin Keleher. Do kraja meča golove su postigli još Divok Origi i ponovo Minamino.

Brentford je rezultatom 7:0 (5:0) porazio Oldam Atletik, klub koji nastupa u Ligi 2. Četvorostruki strelac za „Pčele“ bio je Šveđanin Markus Fors, a golove su još dali Visa dvaput i Dijara (autogol).

Barnli je na „Turf Muru“ sa 4:1 (0:0) bio bolji od Ročdejla, a sva četiri pogotka za premijerligaša postigao je neverovatni Džej Rodriges u drugom poluvremenu! Bizli je dao jedini gol za eliminisani tim.

Lids je gostovao Fulamu na „Krejven kotidžu“, a posle 90 minuta nije bilo golova, pa su se izvodili penali. Ekipa Marsela Bijelse slavila je tek posle osme serije jer je gol za Lids postigao Mekinstri, a Muniz Rodrigo je promašio sa druge strane.

Kvins Park Rendžersi su izbacili premijerligaša Everton – posle 90 minuta bilo je 2:2 (2:1). Dvostruki strelac za domaće bio je Čarli Ostin, a golove za „Karamele“ postigli su Dinje i Taunzend. Penali su i na ovom meču došli do osme serije, a tragičar je Tom Dejvis, koji je bio neprecizan za tim Rafe Benitesa.

Sautempton je takođe posle penala prošao – bili su bolji od Šefild Junajteda, srpskog menadžera Slaviše Jokanovića, a posle 90 minuta bilo je 2:2. Stivens i Mekburni su pogodili u regularnom toku za „Oštrice“, a Dijalo i Salisu za Hazenhitlov tim. U penal seriji Mekburni i Bruster nisu bili precizni i Šefild je eliminisan.

Preston je eliminisao Četlhem pobedivši ih 4:1 (2:0), Stouk je u gostima savladao Votford 3:1 (1:0), a Sanderlend je kao gost pobedio Vigan 2:0 (1:0).