Leva i Barsa kapitulirali pred Bajernom, Liverpul se spasao u 89. minutu

Fudbal 13. sep 202223:211 komentar
Bajern Minhen Barselona
Izvor: REUTERS/Lukas Barth

U derbiju drugog kola grupne faze Lige šampiona u Minhenu Bajern je savladao Barselonu 2:0, dok je Liverpul na Enfildu savladao Ajaks 2:1.

Minhenska publika položila je ispit, a kao nagradu od svojih fudbalera dobila je veliku pobedu. Robert Levandovski dočekan je aplauzima na zagrevanju, a Poljak je pognute glave napustio stadion na kojem je toliko godina gradio status velike zvezde svetskog fudbala.

A za to je on možda i najveći krivac. Barsa je dominirala u prvom poluvremenu, a sam Levandovski je propustio tri odlične šanse, čak dve koje je u Bajernu rutinski pretvarao u golove.

Kazna je stigla u nemačkom stilu – blickrigom. U 50. minutu Himih je odlično izveo korner, a tu loptu spremno je dočekao Ernandes i glavom zatresao mrežu. Dok se Barsa oporavljala od šoka bilo je 2:0. Samo četiri minuta kasnije Musijala je sjajno proigrao Sanea, ovaj rutinski savladao Ter Štegena i obezbedio Bajernu veliku prednost. A na kraju i tri boda.

Sa ovim bodovima Bajern je u, možda i najjačoj grupi, prvi sa svih šest bodova protiv dva najozbiljnija konkurenta. Sjajno veče za bundesligaše upotpunio je Ajntraht.

Osvajač Lige Evrope došao je do prvih bodova pobedom u gostima protiv Olimpika minimalnim rezultatom. Ekipi Igora Tudora presudio je Lindstrom u 43. minutu, tako da je francuski tim ostavljen bez bodova u ovoj grupi.

Liverpul je uspeo da dođe do prve pobede u LŠ u ovoj sezoni nakon veoma razočaravajućeg otvaranja i ubedljivog poraza od Napolija. Protiv Ajaksa bilo je 2:1 (1:1) za Engleze.

„Redsi“ su do vođstva stigli u 17. minutu kada je odlično dodavanje Dioga Žote u pogodak pretvorio Mohamed Salah. Međutim, samo deset minuta posle pogotka Egipćanina Holanđani su izjednačili preko Mohameda Kudusa, veznog fudbalera iz Gane.

Bio je tim Jirgena Klopa daleko opasniji i konkretniji, ali su do gola morali da strepe do 89. minuta – tada je posle kornera Cimikasa Kamerunac Žoel Matip visoko skočio i pogodio za bitna tri boda. Čitavu utakmicu sa trakom oko ruke u poraženom timu odigrao je srpski reprezentativac Dušan Tadić.

U narednom kolu Liverpul četvrtog oktobra igra protiv Rendžersa na Enfildu, a Ajaks protiv Napolija u Amsterdamu.

Leverkuzen je pokazao da je spreman za velika dela posle poraza od Briža u prvom kolu. Nemački predstavnik je na „Bajareni“ sa 2:0 (0:0) porazio Atletiko Madrid.

Golove za „Aspirine“ postigli su Robert Aldrih u 84. i Musa Dijabi u 87. minutu – oba na asistencije Džeremija Frimponga.

Šta reći za podvige Klub Briža u tekućoj sezoni? Sastav koji vodi Karl Hefkens je na stadionu „Dragao“ kao gost deklasirao Porto sa 4:0 (1:0) i sada je na čelu grupe sa šest bodova!

Pogotke za Belgijance postigli su Đutgla u 15, Sova u 47, Skov Olsen u 52. i Nusa u 89. minutu i potpuno nadigrali tim Serđa Konseisaoa. U timu Porta nije bilo Marka Grujića – presedeo je utakmicu na klupi za rezerve.

U narednom kolu Briž i Atletiko Madrid igraju u Belgiji, a Porto i Bajer Leverkuzen u Portugaliji.