LE: Lester ispustio 2:0 protiv Napolija, Kostić asistent u remiju Ajntrahta

Fudbal 16. sep 202123:06 0 komentara
Shaun Botterill/Getty Images

Fudbaleri Lestera i Napolija remizirali su rezultatom 2:2 u derbiju prvog kola grupne faze Lige Evrope. Uvodne trijumfe ostvarili su francuski predstavnici Monako i Lion, kao i Olimpijakos, dok su preostala tri meča večernjeg programa okončana bez pobednika.

Derbi grupe C ujedno je bio i derbi uvodnog kola LE. Velika uzbuđenja viđena su na King Paueru. Lester je vodio sa 2:0, ali je Napoli uspeo da osvoji bod.

Ajose Peres doveo je Lisice do prednosti u devetom minutu. Taj rezultat ostao je aktuelan veći deo utakmice.

Domaćima je poništen gol u 59. koji je postigao Patson Daka, da bi samo pet minuta kasnije Harvi Barns povisio vođstvo engleskog tima.

Posle toga je na scenu stupio Viktor Osimen. Nigerijski napadač je u 69. vratio nadu Napolitancima da mogu da izbegnu poraz, pre nego što je u 87. još jednom pogodio mrežu domaćina i doneo poen svom timu. Lester je meč završio sa igračem manje zbog isključenja Vilfreda Endidija u nadoknadi.

U prvoj utakmici ove grupe, Legija je pobedila Spartak Moskvu sa 1:0.

Monako je kao domaćin savladao Šturm iz Graca rezultatom 1:0 u utakmici grupe B. Jedini gol postigao je Krepin Dijata u 66. minutu na asistenciju Aleksandra Golovina. Ceo meč za pobednika odigrao je srpski defanzivac Strahinja Pavlović.

U okviru iste grupe, PSV i Sosijedad remizirali su 2:2. Mario Gece je doveo domaće u vođstvo u 32. minutu, zatim su Baskijci preko Adnana Januzaja u 34. i Aleksandera Isaka u 39. preokrenuli, da bi Kodi Gakpo u 54. postavio konačan rezultat.

Lion je u Glazgovu bio uspešan protiv Rendžersa rezultatom 2:0 u grupi A. Ekambi u 23. i autogol Tavernijea u 55. rešili su pobednika na Ajbroksu. Drugi okršaj grupe između Brendbija i praške Sparte okončan je bez golova.

U grupi D Olimpijakos je u Pireju slavio protiv Antverpena sa 2:1. El Arabi u 52. i Reabčijuk u 87. doneli su pobedu Grcima. Samata je u 75. postigao jedini gol za Belgijance, koji su zbog isključenja Batila u 90+1. meč završili sa desetoricom.

U istoj grupi Ajntraht i Fenerbahče su remizirali u Frankfurtu 1:1. Mesut Ozil je bio precizan za Turke u 10. minutu, a Sem Lamers za Nemce u 41. na asistenciju srpskog igrača Filipa Kostića.