LE: Barselona raspucana u Napulju, Dortmund ispao

Fudbal 24. feb 202223:55 > 25. feb 2022 00:34 0 komentara
Pjer Emerik Obamejang
AP Photo/Gregorio Borgia via Guliver

U četvrtak su na programu bili revanš-mečevi 1/16 finala Lige Evrope, a plasman među najboljih 16 timova ovog evropskog takmičenja obezbedile su ekipe Barselone, Rendžersa, Betisa i Brage.

Barselona je rezultatom 4:2 (3:1) slavila u revanšu protiv italijanskog Napolija kao gost na stadionu „Dijego Armando Maradona“ i prošla dalje ukupnim rezultatom 5:3 jer je na stadionu „Kamp Nou“ bilo 1:1.

Vodila je ekipa Ćavija Ernandeza sa 2:0 već posle 13 minuta, a strelci su bili Đordi Alba i Frenki de Jong. Lorenco Insinje je sa penala smanjio u 23. minutu na 2:1, ali na odmoru Katalonci ponovo imaju dva gola prednosti jer je u 45. minutu na odbijenu loptu naleteo iskusni Đerar Pike i pretvorio je u pogodak.

U nastavku je Pjer-Emerik Obamejang postigao je još jedan pogodak u dresu tima sa „Kamp Nou“ stadiona – strelac je bio u 59. minutu na asistenciju Adame Traorea (druga asistencija na meču). Do kraja je Napoli preko Politana samo uspeo da ublaži poraz.

Rendžers je kompletirao veliko iznenađenje i eliminisao Borusiju Dortmund pošto je u Glazgovu remizirao 2:2 (1:2) sa bundesligašem. U prvom duelu bilo je 4:2 za škotsku ekipu, pa četa Marka Rozea na razočaravajući način okončava sezonu u Evropi.

Poveli su domaći u 22. minutu preko Tavernijera, koji je bio precizan sa penala, ali BVB uspeva da dođe do preokreta i nade za prolaz dalje. U 31. minutu Džud Belingam koristi veliki kiks odbrane odmaćih za izjednačenje, a u 42. minutu taj fudbaler asistira Donjelu Malenu za preokret.

Ipak, u 57. minutu Džejms Tavernijer „cementira“ status legende Rendžersa i svojim drugim golom praktično obezbeđuje prolaz svojoj ekipi među najboljih 16 timova LE.

Betis je na domaćem „Benito Viljamarinu“ igrao bez golova sa Zenitom i prošao u narednu rundu jer je u prvom meču pobedio sa 1:0. Tim Manuela Pelegrinija strepeo je za prolaz dalje do poslednjeg časa jer je u 90+1. minutu VAR zbog prekršaja ponišio pogodak Dmitrija Čistjakova.

Braga je posle 90 minuta imala 2:0 protiv Šerifa, a pošto je moldavski tim u prvom meču slavio identičnim rezultatom, igrani su produžeci, zatim i penali. Strelci za portugalskog predstavnika Juri Medeiroš u 17. i Rikardo Horta u 43. minutu, a asistirali su jedan drugom.

Više sreće i umešnosti u penal seriji imali su domaći fudbaleri i Braga se plasirala u nokaut fazu Lige Evrope.

Žreb za narednu rundu je u petak u 12.30, a među učesnicima biće i Crvena zvezda. Poznati su i potencijalni rivali srpskog tima.