Lajpcig siguran, novi gol Filipa Kostića

Fudbal 06. mar 202117:32 > 17:35 0 komentara
Alex Grimm, Getty Images Sport

U uobičajenom terminu od 15:30 u Bundesiligi je u subotu odigrano pet mečeva. Lajpcig je bio siguran, Filip Kostić je postigao novi gol.

Duel Ajntrahta i Štutgarta završen je bez pobedinika, rezultatom 1:1.

Sve do 55. minuta mreže su mirovale, da bi gol koji je u tom momentu postigao Filip Kostić bio poništen nakon gledanja snimka zbog ofsajda.

Poveo je Štutgart preko Saše Kalajdžića u 68. minutu, a nepun minut kasnije odgovorio je Kostić. Srpsiki reprezentativac direktno je učestvovao u deset golova na poslednjih sedam mečeva odigranih za Ajntraht – uz tri gola upisao je sedam asistencija.

Bajer je golom Patrika Šika iz 76. minuta slavio na gostovanju Borusiji Menhengladbah dok je Lajpcig upisao rutinsku pobedu na gostovanju Frajburgu – 3:0. Strelci su redom bili Nkunu, Sorlot i Forsberg.

Hofenjam je kod kuće bio bolji od Volfsburga rezultatom 2:1. Svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu.

Poveo je Hofenhajm preko Baumgartnera u osmom minutu, da bi Vegorst poravnao u 23. Gol odluke za pobedu domaćih dao je u 41. minutu Andrej Kramarić.

Herta je nakon preokreta u Berlinu bila bolja od Augzburga i slavila pobedu 2:1.

Poveli su gosti u drugom minutu golom Benesa. Izjednačio je Kšištof Pjontek u 62, a sa bele tačke u 87. minutu pobedu Herti doneo je Lukebakio.