Lacio siguran protiv Venecije, velika pobeda Bolonje

Fudbal 22. dec 202118:48 0 komentara
Lacio
REUTERS/Alberto Lingria

Fudbaleri Lacija ostvarili su drugu utastopnu pobedu, pošto su u gostima savladali Veneciju 3:1 u meču 19. kola Serije A.

Već u trećem minutu su poveli gosti iz prestonice. Posle solo akcije, Pedro je pogodio donji levi ugao.

U 30. su do izjednačenja došli do domaću. Marija Aramu je centrirao, a Frančesko Forte glavom poslao loptu u gol.

Ipak, već početkom drugog poluvremena su se nebeskoplavi našli u vođstvu ponovo. Posle kornera Danila Kataldija u 48. minutu, najbolje se snašao Frančesko Aćerbi koji je pogodio za 2:1.

Uzbudljivo je bilo u nadoknadi vremena. Venecija je ostala sa igračem manje, jer je crveni karton dobio Taner Tesman.

Iskoristili su to gosti, pa su u petom minutu nadoknade došli do još jednog gola – Luis Alberto je ispratio centaršut i zakucao je loptu ispod prečke.

Sergej Milinković-Savić je kao kapiten odigrao ceo meč za Lacio.

Ekipa Mauricija Sarija sada je osma na tabeli sa 31 bodom. Venezija je na 16. mestu sa 17 bodova.

I Bolonja je imala uspeha na gostovanju Sasuolu. Tim Siniše Mihajlovića je slavio sa 3:0 i tako prekinuo niz od tri poraza.

Rikardo Orsolani je postigao sjajan gol u 36. minutu, a fantastičan je bio i pogodak Arona Hikija u 44. minutu.

Konačni rezultat postavio je Federiko Santander u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Bolonja je posle ove pobede deseta u poretku sa 27 bodova, Sasuolo je na 12. mestu sa 24.