Kup Kralja: Trećeligaš izbacio Atletiko!

Fudbal 06. jan 202120:31 > 20:44 0 komentara
Getty Images/Juan Manuel Serrano Arce

Španski trećeligaš UE Kornelja priredio je senzaciju u trećem kolu španskog Kupa Kralja, pošto je na svom terenu u Kornelja de Ljobregatu bio bolji od aktuelnog lidera na tabeli La Lige – madridskog Atletika. Niželigaš je slavio rezultatom 1:0, za veliki neuspeh tima Dijega Simeonea, za koji je od 65. minuta igrao i srpski napadač Ivan Šaponjić.

Jedini pogodak na meču postigao je Himenes u sedmom minutu za domaćina koji je priredio prvoklasno iznenađenje. Do kraja meča u igru je ušao i crnogorski defanzivac Stefan Savić, ali i srpski napadač Ivan Šaponjić, kojem je ovo bio drugi nastup u sezoni.

Huanmi, dok je jedini strelac za poraženu ekipu bio Brinol u petom minutu.

Granada je pobedila Leonesu sa 2:1 posle produžetaka, a gol odluke postigao je Maćis u 116. minutu. Levante je sa 2:1 slavio protiv Portugaletea kao gost, a dvostruki strelac za „Žabe“ bio je Leon. Nemanja Radoja odigrao je čitav meč u pobedničkoj ekipi.