Kraj bajke za Komorska ostrva, Kamerun u četvrtfinalu

Fudbal 24. jan 202222:13 0 komentara
Printscreen

Fudbaleri Kameruna plasirali su se u četvrtfinale Afričkog kupa nacija pobedom protiv Komorskih ostvra rezultatom 2:1 (1:0).

Komorska ostrva prvi put su učestvovala na Afričkom kupu nacija i uspela da se domognu nok-aut faze. Tu se kuliminirali i problemi. Sedmorica igrača pozitivna na koronavirus, kao i selektor, a uz to ekipa je ostala bez trojice golmana. Prvi golman se povredio, a dvojica rezervista pozitivna su bila na koronavirus.

Nisu Komori dobili priliku da pozovu nogov golmana, nije im dozvoljeno ni da jednog od rezervnih čuvara mreže stave na gol iako je dva dana pred meč dobio konačno negativan test i odluka je pala – na golu se, protiv favorizovanog domaćina, našao levi bek Čakir Alhadur sa svih svojih 175 centimetara visine.

A onda je meč počeo i problemi su postali još veći jer je u šestom minutu direktan crveni karton dobio Abdu i Komori su ostali sa desetoricom na terenu.

Kamerun je konačno slomio otpor žilavih rivala u 29. minutu kada je Toko Ekambi postigao gol.

U drugom poluvremenu domaćin je krenuo žestoko, nizali su se napadi, a nanizao je i Alhadur i tri odbrane pre nego što je još jednom matiran od strane Abubakara koji je pogodio za 2:0 u 70. minutu.

Napadali su i Komori i to im je u 81. minutu donelo slobodan udarac, samo nekoliko minuta nakon što je sjajan pokušaj El Fardu Bena odbranio Onana.

Mkangama je izveo majstoriju o kojoj će se pričati i smanjio na 2:1 te tako u finišu dao bar malo nade Komorima da mogu još nešto da urade u ovom meču, ali to se nije dogodilo.

Kamerun će u četvrtfinalu igrati protiv Gambije koja je u prvom meču dana eliminisala Gvineju.

Mečeve Afričkog kupa nacija pratite samo na kanalima Sport Kluba.