KONKAKAF: Meksiko i SAD u Kataru, Kostarika u baražu

Fudbal 31. mar 202211:03 0 komentara
Fudbaleri Meksika
REUTERS/Edgard Garrido

Nakon što su se kolo pre na Svetsko prvenstvo plasirali fudbaleri Kanade, u poslednjem kolu kvalifikacija, u konfederaciji Severne i Srednje Amerike (KONKACAF), taj cilj još su ostvarili Meksiko i SAD.

Meksiko je svoj deo posla obavio pobedom na legendarnom „Asteka“ stadionu protiv El Salvadora od 2:0.

Sombrerosi su utakmicu rešili u prvom poluvremenu, pa je Antuna postigao prvi pogodak u 17. minutu, dok je u 43. jedanaesterac realizovao Himenes, za konačnih 2:0. Na kraju je Meksiko sakupio isti broj bodova kao prvoplasirana Kanada, ali će oni na žrebu u petak biti u drugoj kvalitetnoj skupini, kao mogući rival Srbije.

U istom „šeširu“ na žrebu biće i Amerikanci, koji su u poslednjem kvalifikacionom kolu izgubili u San Hozeu od domaće Kostarike (0:2), ali su ipak sačuvali svoje treće mesto i direktan plasman na Svetsko prvenstvo.

Početkom drugog poluvremena Kostarika je sa dva brza gola (Vargas u 51. i Kontreras u 59. minuti) podgrejala nadu u čudo koje se ipak nije ostvarilo (pobeda sa sedam golova razlike), ali treba znati da Kostarika još uvek ima šansu da ode na SP.

Oni će kao četvrtoplasirana ekipa na tabeli igrati finale Interkontinentalnih kvalifikacija. Poslednja prepreka na putu za Katar im je Novi Zeland.

Opijeni uspehom ostvarenim kolo pre, fudbaleri Kanade su odradili gostovanje u Panami, koje su izgubili – 0:1. Jedini strelac bio je Tores početkom drugog poluvremena. Milan Borjan je ceo meč presedeo na klupi.

Honduras je vodio u Jamajci sa 1:0, ali su Bejli i Morison još do kraja prvog poluvremena načinili preokret za slavlje Jamajčana.