Katastrofa Čelsija uz bruku Mendija, sudija Tejlor „vežbao“ za Zvezdu

Fudbal 21. avg 202217:11 1 komentar
Lids Čelsi Leeds United's Brenden Aaronson scores their first goal Premier League - Leeds United v Chelsea
Action Images via Reuters/Carl Recine

Fudbaleri Lids Junajteda ostvarili su neočekivano ubedljivu pobedu protiv Čelsija od 3:0, dok je Brajton iznenadio Vest Hem u Londonu sa 2:0 u utakmicama trećeg kola Premijer lige Engleske.

Na Eland Roudu sve je počelo loše po Čelsi u 33. minutu kada golman Edoar Mendi, baš kao i nedavno čuvar mreže Junajteda De Hea, nije odmah izbacio loptu iz svog peterca već je želeo da se poigra sa protivničkim igračem, što je Amerikanac Brenden Aronson iskoristio i kaznio Senegalca – 1:0.

Usledila je erupcija oduševljenje među navijačima na Eland Roudu. Emotivno je slavio i menadžer domaćeg tima Džesi Marš. Visoko je skočio sa pesnicom u vazduhu, radovao je u stilu Žozea Murinja, pošto je iz svog bivšeg kluba Salcburga doveo 21-godišnjeg zemljaka kome je to bio prvenac u dresu Lidsa.

Lids Džesi Marš Leeds United manager Jesse Marsch celebrates after Brenden Aaronson scores their first goal Premier League - Leeds United v Chelsea
REUTERS/Phil Noble (Džesi Marš slavi vodeći pogodak Lidsa)

Samo četiri minuta kasnije već je na semaforu stajalo 2:0. Džek Harison je odlično centrirao, a Španac Rodrigo precizno udarcem glavom još jednom matirao Mendija. Bio je to već četvrti gol u sezoni za bivšeg fudbalera Valensije. Rodrigo je sad prvi strelac lige sa golom više od Mitrovića (Fulam) i Zahe (Kristal Palas).

Rodrigo se odužio Harisonu u 69. minutu. U jeku nešto bolje igre Čelsija, domaći tim je stigao do trećeg gola, samo što su strelac i asistent obrnuli uloge. Ovog puta gol je postigao Harison na dodavanje Rodriga.

Da sve bude još gore za Čelsi „potrudio“ se novajlija iz Napolija Kulibali pošto je u 84. minutu dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

SofaScore

Lids je nakon ove pobede došao do deobe od drugog do četvrtog mesta zajedno sa Totenhemom i Brajtonom.

Galebovi iz Brajtona su u istom terminu gostovali u Londonu ekipi Vest Hema i nastavili sa dobrim igrama. Gosti sa juga Engleske pobedili su sa 2:0.

Poveli su golom Aleksisa MekAlistera iz jedanesteca u 22. minutu. Bio je to prvi pogodak u sezoni za Argentinca irskog i škotskog porekla. Konačan rezultat postavio je u 66. minutu sjajni Belgijanac Leandro Trosar u na asistrnciju Paskala Grosa.

Entoni Tejlor West Ham United's Thilo Kehrer and Brighton & Hove Albion's Adam Lallana react before referee Anthony Taylor awards Brighton & Hove Albion a penalty Premier League - West Ham United v Brighton & Hove Albion
REUTERS/David Klein

Pravdu na ovom meču delio je Entoni Tejlor, arbitar iz Mančestera, kome je to bilo „zagrevanje“ pred revanš meč plej-ofa za Ligu šampiona između Crvene zvezde i Makabija iz Haife.

Prošle sezone oldični Vest Hem potpuno je razočarao, jedini uz Mančester Junajted još nije osvojio nijedan bod.

Rezultati i strelci: Lids – Čelsi 3:0 (Aronson 33, Rodrigo 37, Harison 69), Vest Hem – Brajton 0:2 (Mekalister 22 penal, Trosar 66).