Kanonada Bajerna protiv Šalkea

Fudbal 24. jan 202118:44 1 komentar
REUTERS/Christof Stache

U nekada velikom derbiju Bundeslige, danas susretu lidera i poslednjeplasiranog tima, Bajern iz Minhena je rutinski savladao Šalke 4:0 na gostovanju u Gelzenkirhenu. Strelci su bili Tomas Miler dva puta, Robert Levandovski i David Alaba.

Od samog početka meča aktuelni šampioni su opsedali gol Šalkea. Posle dve propuštene prilike Levandovskog i jedne Gnabrija, domaće je u 33. minutu načeo Tomas Miler. Odlično je reagovao na dodavanje raspoloženog Džošue Kimiha. Tako je i okončano prvo poluvreme.

Na startu drugog dela u 52. minut nekadašnji srpski reprezentativac Nastastić je imao dobru šansu posle kornera da izjednači rezultat. Lopta je posle šuta glavom otišla pored leve stative. Samo dva minuta kasnije posle još jedne asistencije Kimiha, sve dileme oko pobednika rešava zvanično najbolji igrač sveta za 2020. godinu Robert Levandovski.

Pokušavao je Šalke makar da ublaži poraz, ali Serdar nije realizovao jednu dobru priliku. Bajern nije mnogo forsirao. Ipak u finišu su za tri minuta postigli još dva gola. Posle treće asistencije Kimiha, drugi put se u strelce upisao Miler, a tačku je prelepim udarcem iz daljine stavio David Alaba.

Bajern sada posle 18 kola ima 42 boda, čak sedam više od drugoplasiranog Lajpciga i deset od Bajera iz Leverkuzena, koji je na koti tri. Šalke je zakucan za dno tabele sa samo sedam osvojenih bodova. Od zone opstanka udaljeni su čak deset bodova.