Kaluđerović srušio Vojvodinu na Banjici

Fudbal 07. apr 202116:14 0 komentara
fudbal
John Hartley/ Freeimages.com

Fudbaleri Rada pobedili su sa 2:0 ekipu Vojvodine u meču 30. kola Superlige Srbije.

Duel na stadionu u Beogradu rešio je Andrija Kaluđerović, koji je bio strelac oba gola. Rad je tako došao do prve pobede nad Vojvodinom od avgusta 2018. godine.

Prvi pogodak iskusni napadač postigao je u 48. minutu sa bele tačke. Najstroža kazna dosuđena je pošto je Dejan Zukić nespretno intervenisao u kaznenom prostoru. Drugi put Kaluđerović se u strlce upisao u 52. minutu.

Beogradski tim je trenutno 15. na tabeli Superlige sa 33 boda. Vojvodina je doživela šesti poraz u sezoni i trenutno je četvrta u poretku sa 60 bodova.

Radnik je ostvario drugu uzastopnu pobedu pošto je u gostima slavio protiv Bačke 2:0.

Bogdanovski je postigao prvi gol na meču u 37. minutu, a pobedu gostiju potvrdio je najbolji strelac lige Makarić u 89. minutu

Radnik je peti na tabeli Superlige sa 48 bodova, Bačka je na začelju sa 16.

Napredak je sa 2:1 savladao Radnički na Čairu. Niški tim pretrpeo je treći uzastopni poraz.

Vođstvo gostima doneo je Melunović već u sedmom minutu iz penala. Za izjednačenje je pogodio Gavrić u 62, takođe sa bele tačke. Konačni rezultat na Čairu postavio je Marjanović u 73. minutu utakmice.

Niški tim je meč završio sa igračem manje, pošto je u sudijskoj nadoknadi crveni karton dobio Stevanović.

Radnički je 10. na tabeli sa 38 bodova. Napredak je na 16. mestu sa 32.

Utakmice Metalac-Javor i Zlatibor-Inđija odložene su za četvrtak, zbog loših vremenskih uslova i količine snega na terenima.