Inter tragično poražen od Reala u Milanu, Ajaks i Tadić slave Sebastijena Alea!

Fudbal 15. sep. 202123:29 > 23:31
Soccer Football - Champions League - Group D - Inter Milan v Real Madrid - San Siro, Milan, Italy - September 15, 2021 Real Madrid coach Carlo Ancelotti Karlo Anćeloti
Izvor: REUTERS/Alessandro Garofalo

Fudbaleri Real Madrida savladali su Inter u Milanu sa 1:0, dok je Ajaks kao gost u Lisabonu ubedljivo pobedio Sporting sa 5:1 u prvim utakmicama grupne faze Lige šampiona.

Jedan od derbija prvog kola Lige šampiona igran je u Milanu na stadionu „Đuzepe Meaca“ gde su se sastali evropski velikani i stari poznanici.

Ovo je za oba tima bio prvi evropski meč u novoj sezoni. Isti rivali bili su i prošle sezone u istoj grupi Lige šampiona. Tada je Real slavio u Milanu sa 2:0 pogotkom Edena Azara iz penala i autogolom Akrafa Hakimija.

Pobednik je isti, Real je slavio sa 1:0 golom Rodriga u 90. minutu, mada je Inter ovog puta bio mnogo bliži pobedi.

Imali su Neroazuri mnogo više od igre pogotovo u prvom poluvremenu, ali nisu uspeli da to materijalizuje i steknu prednost, umnogome zahvaljujući odličnim intervencijama golmana Tiba Kurtoe.

Inter Milan's Edin Dzeko shoots at goal Kurtoa
Izvor : REUTERS/Alessandro Garofalo (Kurtoa brani udarac Edina Džeka)

U nastavku utakmice oba tima su pokušavala da dođu do gola i pobede i kad se činilo da će se utakmica završiti nerešeno, što bi po prikazanom verovatno bilo i najrealnije, Rodrigo je u 90. minutu kaznio neopreznost u odbrani Intera i salvadao Handanovića za veliku pobedu – 0:1.

Interu u novoj sezoni nedostaje glavni strelac iz prethodne, Romelu Lukaku. Ali Inter je nastavio sa efikasnom igrom. Neroazuri su postigli gol u poslednjih 20 utakmica u svim takmičenjima, dok je Real mrežu rivala pogađao u osam uzastopnih utakmica.

Zanimljivo je da Inter pošle sezone nije pobedio ni u jednoj od tri utakmice u grupi, koje je odigrao u Milanu.

Mnogo manje neizvesnosti bilo je u Lisabonu na stadionu Žoze Alvalade gde je Ajaks ubedljivo savladao domaći Sporting. Prvak Holandije se pitao od prvog minuta ovog susreta.

Ekipu je sa kapitenskom trakom predvodio srpski reprezentativac Dušan Tadić, a u centru pažnje bio je napadač iz Obale Slonovačke Sebastijen Ale u tandemu sa Brazilcem Antonijem.

Debitantu u Ligi šampiona trebalo je samo dva minuta da savlada golmana Sportinga Adana, kad je odbijenu loptu posle šuta Antonija sproveo u mrežu. Sedam minuta kasnije već je bilo 0:2. Ponovo je u akciji bio Antoni, a strelac još jednom Ale.

Domaći fudbaleri uspeli su da na trenutak smanje prednost Holanđana, gol je u 33. minutu postigao Pualinjo.

Međutim, bilo je to kratkog dana. Dojučerašnji fudbaler Fejenorda Stiven Berghuis još u 39. minutu jednom je savladao domaću odbranu i Ajaks je na odmor otišao sa dva gola prednosti.

U drugom poluvremenu fantastični Sebastijen Ale je još dva puta pogodio mrežu Sportinga. Na samom početku (51. minut) i ponovo mu je asistirao Brazilac Antoni, a onda u 63. minutu i Marokanac Mazrau za 1:5! Katastrofa prvaka Portigala pred domaćom publikom.

U istoj grupi nešto ranije tokom dana Borusija iz Dortmunda je kao gost pobedila u Istanbulu ekipu Bešiktaša sa 2:1.