Herta nemoćna u Frajburgu, sjajan meč u Menhengladbahu

Fudbal 26. feb 202218:07 0 komentara
Christian Kaspar-Bartke/Getty Images

Nastavlja se crna serija Herte. Poraženi su od Frajburga 3:0 i nastavili niz od sedam mečeva bez pobede u Bundesligi, koji ih je skroz približio zoni ispadanja.

Frajburg, koji sjajno igra ove godine i trenutno zauzima četvrto mesto, koje vodi u Ligu šampiona poveo je u već u 12. minutu preko Grifa iz penala. Trijumf su osigurali u samom finišu golovima Šadea i Holera. Stevan Jovetić je odigrao ceo meč za ekipu iz Berlina i dobio je žuti karton.

Sjajan meč viđen je u Menhengldbahu gde je domaća Borusija igrala nerešno sa Volfsburgom 2:2. Gosti su već posle 33. minuta vodili 2:0 preko Vinda i Bornaua.

Da domaći mogu nečemu da se nadaju nagovestio je Tiram, koji je u 42. minutu smanjio na 1:2. Lakroa je dobio crveni u redovima Volfsburga u 70. minutu, a prednost na terenu iskoristio je Embolo u 82. minutu za 2:2. U prvom minutu nadoknade Menhengladbah je stigao i do trećeg gola, ali je poništen zbog prekršaja.

Bajer iz Leverkuzena je prema očekivanjima lako izašao na kraj sa Arminijom. Slavili su 3:0, a golove su postigli Alario u prvom i Dijabi dva u drugom poluvremenu. Trenutno su treći na tabeli sa 44 poena.

Union Berlin je pobedio Majnc 3:1. Precizni su za domaće bili Haraguči u osmom, Beker u 56. i Avondji u 75, dok je utešni pogodak delo Burgcorga.

Fenjeraš Grojterfirt uzeo je bod na domaćem terenu protiv Kelna. Goste je u vođstvo doveo Kajnc u 53. minutu, a konačan skor 15 minuta kasnije postavio je Grisbek.