Hari Kejn kao Bobi Čarlton, Švajcarci se podsmevali Italijanima

Hari Kejn England's Harry Kane in action with Swtizerland's Remo Freuler International Friendly - England v Switzerland
Izvor: Action Images via Reuters/Matthew Childs

Fudbalska reprezentacija Engleske pobedila je Švajcarsku sa 2:1 u prijateljskoj utakmici odigranoj na londonskom Vembliju.

Povezane vesti

Bio je to susret dva učesnika predstojećeg Svetskog prvenstva u kome su gosti bili bolji rival u prvih 45 minuta, ali je na kraju slavio domaći tim.

Brel Embelo je doveo Švajcarsku u vođstvo u 22. minutu udarcem glavom nakon centaršuta Šaćirija.

Englezi su uspeli da izjednače u nadoknadi prvog poluvremena efektnim golom beka Mančester Junajteda Luka Šoa, da bi pobedu doneo Hari Kejn udarcem sa 11 metara u 78. minutu. Bio je to njegov 49. pogodak u dresu Gordog Albiona čime se na večnoj listi strelaca izjednačio sa legendarnim Bobijem Čarltonom na drugom mestu.

#social-embed_1

U narednoj prijateljskoj utakmici protiv Obale Slonovače u utorak Kejn će nastaviti poteru za najboljim engleskim strelcem svih vremena Vejnom Runijem, koji vodi sa 53 pogotka.

Engleskoj je ovo 21. meč bez poraza što je njen novi rekord.

Švajcarska je doživela prvi neuspeh pod selektorom Muratom Jakinom, a njihovi navijači šalili su tokom meča na račun Italijana, koje su nadigrali u grupi i plasirali se na Mondijal, dok su Azuri kasnije razočarali i u polufinalu baraža protiv Makedonaca i neće ni učestvovati u Kataru.