Golgeterski povratak Ronalda, prva pobeda Arsenala, slavio i Siti

Fudbal 11. sep 202118:06 > 19:27 1 komentar
Kristijano Ronaldo
REUTERS/Phil Noble

Šest mečeva četvrtog kola odigrano je u subotu u terminu od 16 časova. U prvih 45 minuta samo jedan gol je postignut na svim utakmicama - postogao ga je Kristijano Ronaldo na drugom debiju za Mančester junajted za erupciju oduševljenja na Old Trafordu.

Old Traford

Mančester junajted savladao je Njukasl rezultatom 4:1.

Duel je protekao u znaku povratka Kristijana Ronalda među Crvene đavole koji je Portugalac začinio i golom.

Imao je u prvom poluvremenu i Njukasl svoje šanse, ali na kraju je jedini gol u prvom delu meča postigao Kristijano Ronaldo koji se našao na pravom mestu u prvao vreme i odbijenu loptu lako iz peterca poslao u mrežu.

Radovali su se veoma brzo i navijači Njukasla. Fantastična akcija prethodila je izjednačenju, a golom je zajednički rad cele ekipe kruniosao Havijer Mankiljo. Igrao se 56. minut.

A onda, samo četiri minuta kasnije, ponovo Ronaldo. Odlično ga je proigrao Luk Šo, a Portugalac je bez problema poslao loptu između nogu golmana Vudmana.

Na Ronaldove golove nadovezao se i njegov zemljak Bruno Fernandeš koji je ostao sasvim sam i sjajnim udarcem pogodio za 3:1 u 80. minutu.

Konačan rezultat postavio je Džesi Lingard nakon dugog napada Junajteda u drugom minutu nadoknade.

Junajted nakon treće pobede u sezoni ima deset bodova iz četiri kola, Njukasl je doživeo i treći poraz i ostaje na jednom osvojenom bodu.

Lester, Mančester siti
Reuters/Lee Smith

Građani ulovili Lisice

Mančester siti slavio je minimalnim rezultatom na gostovanju Lesteru.

Nije bilo golova u prvom poluvremenu na King pauer stadionu. Češće je pokušavao Siti, ali je i Lester imao dve odlične prilike. Međutim, mreže su na obe strane mirovale.

Tek što je počelo drugo poluvreme briljirao je u redovima domaćih Džejmi Vardi. Samo su četiri minuta protekla u nastavku meča kada je Vardi doneo prednost Lesteru. Gol je ipak poništen zbog ofsajda.

Zato nije bilo ničega spornog u pogotku Bernarda Silve za vođstvo Sitija u 62. minutu. Dočekao je Silva odbijenu loptu i samo je poslao u mrežu.

Mančester siti upisao je treću pobedu u sezoni i sada ima devet bodova. Lester je doživeo drugi poraz na 250. utakmici Brendana Rodžersa u Premijer ligi i ostaje na šest bodova.

Arsenal, Norič
REUTERS/Tony Obrien

Topom na Kanarince

Arsenal je u četvrtom kolu dočekao Norič i do trijumfa došao golom Obamejanga.

Uputio je tim Mikela Artete deset šuteva ka golu rivala, ali samo jedan u okvir gola. Vredne pomena iz prvog poluvremena samo su prilike Obamejanga i Kenija Meklina.

Arsenal je do vođstva došao u 67. minutu golom Pjera-Emerika Obamejanga.

Arsenal je konačno presekao težak niz od tri poraza na startu sezone i upisao prva tri boda, Norič ostaje prikovan za dno i jedni je tim sa sva četiri poraza.

Stršljenovi nemoćni protiv Vukova

Vulverhemton se sa gostovanja Votfordu vraća sa tri osvojena boda. Vulvsi su pobedu upisali rezultatom 2:0.

Nanizao je Vulverhempton nekoliko dobrih prilika od finiša prvog poluvremena, u dva navrata pretio je Nelson Semedo, a zatim i Raul Himenez, ali su Vulvsi do prednosti došli nakon autogola Sirealta koji je pokušao glavom da izbije loptu nakon kornera, ali nespretno pa je zatresao sopstvenu mrežu.

Uspeo je Vulverhemptnon i da udvostruči prednost samo devet minuta kasnije. Na odbijenu loptu sjajno je natrčao Hvang Hi-Čen.

Za Vulverhempton je ovo prva pobeda u sezoni, Votford je nakon pobede na otvaranju sezone nanizao tri poraza.

Nadoknada

Brajton je do tri boda na gostovanju Brentfordu stigao u poslednjim momentima meča. Na isteku 90. minutu pracizan je bio Trosar za vrdna tri boda za svoju ekipu.

Brajton je tako došao do treće pobede u sezoni i ima devet bodova, Brentford je nakon pobede na startu i dva vezana remija doživeo prvi poraz.

Bez golova

Duel  Sautempton i Vest Hema završen je bez golova. Čekićari su utakmicu završili sa igračem manje jer je najbolji igrač avgusta meseca Majkl Antonio dobio drugi žuti karton u nadoknadi vremena.

Ovo je za Vest Hem drugi vezani remi i sada imaju osam bodova, Sautempton je nanizao tri meča sa nerešenim ishodom i ima isto toliko bodova.