Furija furiozno zakazala okršaj sa Hrvatskom

Fudbal 23. jun 202120:22 3 komentara
Španija
REUTERS/Jose Manuel Vidal

U mečevima poslednjeg kola Grupe E EURO 2020 Španija i Švedska zabeležili su pobede, Španija protiv Slovačke 5:0, Švedska protiv Poljske 3:2 i izborili plasman u osminu finala.

Španci su se mučili dobrih pola sata protiv Slovačke. Tačnije, mučio ih je Martin Dubravka. Prvo je odbranio penal Alvaru Morati, zatim je imao još nekoliko intervencija. Ali sudbina je htela da upravo on otvori seriju golova Crvene furije. Prvo je u 31. minutu, u stilu legendarnog golmana Bajerna Aumana 1991. ugurao loptu u sopstvenu mrežu. Do poluvremena je napravio još jednu grešku i dozvolio Laportu da duplira prednost.

Mentalno srušena Slovačka bila je lak plen za Furiju u drugom delu, a golove su redom postizali Sarabija, Feran Tores i autogol Kucka. Ovako ubedljiva pobeda Španiji ipak nije bila dovoljna za prvo mesto, pošto je Švedska, posle dosta peripetija, ipak pobedila Poljsku. Forsberg je golovima doneo 2:0 reprezentaciji Tri krune, ali je onda uzvratio Levandovski sa takođe dva gola. Ipak, pobedu Šveđanima i na kraju prvo mesto doneo je Klason u nadoknadi vremena.

Ovakvi rezultati najviše su obradovali Ukrajinu, koja je kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane selekcije izborila plasman u osminu finala. Švedska je sada zakazala okršaj u osmini finala 29. juna najverovatnije upravo protiv Ukrajine 29. juna u Glazgovu (ovo može da se promeni samo ukoliko Portugalija izgubi od Francuske četiri gola razlike). Dok Španiju čeka duel protiv Hrvatske u Kopenhagenu 28. juna.

Gde gledati EURO 2020?

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko.(PROMO)