Francuzi gaze, minimalac Engleske, remi Nemaca

Fudbal 02. jun. 202123:07
Izvor: Valerio Pennicino/Getty Images

Fudbaleri Francuske pobedili su Vels rezultatom 3:0 u pripremnoj utakmici za predstojeće Evropsko prvenstvo. Trijumf je zabeležila i selekcija Engleske protiv Austrije (1:0), Nemačka i Danska remizirali su (1:1), dok su Holandija i Škotska odigrali 2:2.

Prvaci sveta su protiv Velšana slovili za velike favorite, ali im je posao dodatno bio olakšan od 26. minuta duela u Nici kada je defanzivac Velsa Neko Vilijams dobio direktan crveni karton zbog igranja rukom u svom šesnaestercu.

Karim Benzema iz tog jednaesterca nije uspeo da postigne povratnički pogodak, međutim, domaćin je do prednosti došao vrlo brzo. Strelac je bio Kilijan Embape u 35. minutu.

Od tog trenutka postavljalo se samo pitanje koliko ubedljivo će Galski petlovi slaviti.

Ispostavilo se da su u nastavku postigli još „samo“ dva gola, iako su mogli i znatno više. Antoan Grizman je povisio prednost u 48. minutu, da bi Usman Dembele u 79. postavio konačan rezultat.

Engleska je u Midlzbrou upisala minimalac protiv Austrije. Bukajo Saka bio je jedini strelac za Gordi albion. Igrač Arsenala je u 57. minutu iskoristio odbitak i doneo trijumf ekipi Gareta Sautgejta.

Prethodno je Hari Kejn propustio najbolju priliku za domaćina. Na drugoj strani, Marsel Sabicer je u dva navrata mogao da savlada raspoloženog Džordana Pikforda.

Selekcije Nemačke i Danske remizirale su u Insbruku rezultatom 1:1. Elf je došao do prednostu u 46. minutu pogotkom Florijana Nojhausa, ali su Danci izbegli poraz preko Jusufa Polsena u 71.

Ekipa Joahima Leva bila je bolji rival većim delom utakmice. Imala veći posed i znatno više prilika, međutim, u završnici je nedostajalo koncentracije i preciznosti kod pokušaja Tomasa Milera, Serža Gnabrija i Jozue Kimiha.

U duelu Holandije i Škotske nije bilo pobednika. Škoti su dva puta vodili, pogocima Hendrija u 11. i Nisbeta u 64, ali su Lale uspele da izbegnu poraz zahvaljujući dvostrukom strelcu Memfisu Depaju. Napadač Liona je pogađao mrežu Ostrvljana 17. i 89. minutu.

Norveška je savladala Luksemburg rezultatom 1:0. Gol za pobedu postigao je Erling Holand u 90+2. minutu.

Gruzija je bila bolja od Rumunije u Ploeštiju sa 2:1. Mikautadze u 61. i Aburjania u 71. doneli su slavlje Gruzinima. Ivan je u 78. ublažio poraz Rumuna. Domaći su vrlo lako mogli do povoljnijeg ishoda, ali je Marin u 65. promašio penal.

Oba tima su meč završila sa desetoricom. Tanase je isključen kod Rumuna u 42, a Kvirkvelija za Gruzine u 64. minutu.