Foto finiš odlučuje – Real nastavio poteru za Atletikom

Fudbal 14. maj 202100:33 0 komentara
Luka Modrić, Real Madrid
REUTERS/Jon Nazca

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Granadu u gostima u 36. kolu prvenstva Španije i zadržali šanse da odbrane titulu.

Kraljevski klub dva kola pre kraja šampionata ima dva boda manje od gradskog rivala Atletika i dva više od trećeplasirane Barselone, koja ima minimalne šanse da se domogne pehara.

Ekipa Zinedina Zidana je povela u 17. minutu četvrtim golom Luke Modrića u prvenstvu. Iskusni Hrvat je posle asistencije Migela Gutijereza kroz noge proturio loptu Ruiju Silvi.

Madriđani su u nadoknadi prvog poluvremena duplirali prednost, a strelac je bio Rodrigo.

Real je potpuno kontrolisao dešavanja na terenu sve do 71. minuta kada je Horhe Molina savladao Tiboa Kurtou. Belgijanac je odbranio šut Luisa Suaresa, ali je Molina bio na pravom mestu i iz neposredne blizine poslao je loptu u mrežu.

Ipak, Zidanov tim nije dozvolio neizvesnu završnicu. Alvaro Odriozola je u 75. minutu levom nogom zakucao loptu u mrežu na aistenciju Edena Azara, a samo minut kasnije Karim Benzema je iskoristio grešku golmana Silve i sa velike udaljenosti postavio konačih 4:1.

Granada je u finišu mogla do drugog pogotka, ali je Kurtoa odbranio udarac Suaresa.

Kraljevski klub u preostala dva kola gostuje u Bilbau i dočekuje Viljareal, Atletiko na svom terenu igra sa Osasunom i ide na noge Valjadolidu, dok Barselona na Kamp Nou čeka Seltu i gostuje Eibaru.

Svi mečevi u nedelju počinju u 18:30 časova.