Fiorentina u Ligi Konferencije, Atalanta bez Evrope

Fudbal 21. maj 202223:10 0 komentara
REUTERS/Ciro De Luca

Poslednje kolo u Italiji donelo je rasplet u borbi za plasman u evropska takmičenja u narednoj sezoni.

Odigrana su tri meča u subotu uveče, a najveći dobitnik je Fioretnina koja je pobedom od 2:0 protiv Juventusa obezbedila mesto u Ligi konferencije sledeće godine. Gol odluke delo je Dankana u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena, a konačan skor postavio je Gonzales u nadoknadi vremena iz penala.

Vlahović je protiv svog bivšeg kluba odigrao samo 15 minuta. Trener Alegri ga je ubacio u igru u 75. minutu. Milinković je na drugoj strani bio svih 90 minuta na terenu u dresu tima iz Firence.

Atalanta koja je u protekloj sezoni igrala u Ligi šampiona naredne sezone neće igrati ni u jednom takmičenju na Starom kontinentu. Izgubila je u Bergamu od Empolija 1:0, a strelac je bio Štulac.

Najviše golova je viđeno na Olimpiku gde su Lacio i Verona odigrali 3:3. Gosti su posle nepunih 15 minuta vodili 2:0 preko Simeonea i Lasanje, ali su do kraja poluvremena skor poravnali Anderson i Kabral.

Pedro je u nastavku doneo Laciju vođstvo, međutim Hongla je na drugu asistenciju Lazovića izjednačio na konačnih 3:3. Lazović je odigrao ceo meč za Veronu, kao i Milinković – Savić na suprotnoj strani za Lacio, koji će naredne godine igrati u Ligi Evrope.