Fantastični Kostić i Ajntraht šokirali Barselonu, u polufinalu i Vest Hem

Fudbal 14. apr. 202223:05 > 23:12
Filip Kostić Ajntraht Barselona Fußball Europa League Viertelfinale FC Barcelona, Barca - Eintracht Frankfurt am 14.04.2022 im Camp Nou in Barcelona Tor
Izvor: Guliver image

Poznati su skoro svi polufinalisti UEFA Lige Evrope, za finale će se boriti Vest Hem Junajted - Ajntraht Frankfurt i RB Lajpcig protiv pobednika duela između Rendžersa i Brage.

RB Lajpcig je prvi obezbedio polufinale pošto je u ranijem terminu pobedio u revanšu Atalantu kao gost sa 2:0.

Preostala tri revanš meča igrana su u istom terminu od 21 čas.

Najveće iznenađenje priredio je tim Ajntrahta pošto je kao gost pobedio Barselonu na Kamp Nou sa 3:2!

Nakon remija 1:1 u prvoj utakmici u Frankfurtu malo ko je davao šanse Nemcima na tlu Katalonije. Međutim, već na poluvremenu vodili su sa 2:0, a moglo je da bude i ubedljivije.

Vodeći gol postigao je srpski reprezentativac Filip Kostić iz penala već u četvrtom minutu. Bio je to njegov drugi pogodak u ovom takmičenju.

Kostić je asistent kod drugog gola, a strelac je nakon fantastičnog udarca bio Kolumbijac Rafael Bore.

Srpski fudbaler je sjajnu partiju krunisao drugim golom u 67. minutu.

Katalonci su u finišu meča postigli dva gola, najpre kapiten Serhio Buskets u 90+1, zatim i Depaj iz penala u 101. minutu, ali više nije bilo vremena za Barsu...

Izvor : SofaScore

Ajntraht će u polufinalu igrati protiv Vest Hema. Čekićari su nakon remija 1:1 u prvoj utakmici u Londonu bili ubedljivi u revanšu u Lionu i savladali francuski tim na njegovom terenu sa čak 3:0. Golove su postigli Kreg Douson u 38, Deklan Rajs u 44. i Džarod Boven u 48. minutu.

U duelu dva bivša protivnika Crvene zvezde u ovom takmičenju, Rendžersa i Brage, još uvek se ne zna konačan pobednik. Nakon poraza u Portugalu od 1:0 u revanšu u Glazgovu ekipa Rendžersa je pobedila sa 2:1 i u toku su produžeci.

Poveli su Škoti sa 2:0 golovima Džejmsa Tavernijera u drugom i 44. iz penala.

Braga je čitavo drugo poluvreme imala igrača manje pošto je u 42. minutu crveni karton dobio Brazilac Vitor Tormena. Međutim, nisu se Portugalci predavali i uspeli su u 83. minutu da smanje vođstvo domaće tima golom Davida Karma.

Barselona - Ajntraht 1:3 (prvi meč 1:1), dalje ide Ajntraht.

Olimpik Lion - Vest Hem 0:3 (prvi meč 1:1), dalje ide Vest Hem.

Glazgov Rendžers - Braga 2:1 (prvi meč 0:1), u toku su produžeci...

Parovi polufinala Lige Evrope: RB Lajpcig - Rendžers/Braga i Vest Hem Junajted - Ajntraht Frankfurt.