Ex Yu: Spektakl na Rujevici, Željo odigrao za Zrinjski

Fudbal 16. okt. 202123:39
Izvor: Getty Images/ Marco Luzzani

U derbiju hrvatskog šampionata Rijeka i Dinamo odigrali su fantastičnu utakmicu koja se završila bez pobednika 3:3. Željezničar je savladao Tuzla Siti i umnogome pomogao Zrinjskom u borbi za titulu.

1. HNL

U duelu dve prvoplasirane ekipe Rijeka je imala veliku priliku da pobegne zagrebačkim Modrima. U prvom poluvremenu vodila je 3:0 golovima Drmića u sedmom i 38. minutu i Velikovskog u 41. minutu. A drugih 45 minuta pripali su Modrima. Prvo je Bruno Petković iz penala smanjio na 3:1 u 58. minutu, a sedam minuta kasnije ponovo su gosti dobili penal i ponovo je Petković bio siguran sa bele tačke. U 74. minutu VAR je poništio gol Oršiću, ali je Dinamo ipak došao do boda. U 82. minutu Komnen Andrić je zatresao mrežu i doneo veliki rezultat za Dinamo.

Na tabeli i dalje vodi Rijeka sa 24 boda, jednim više od Dinama, uz utakmicu više. U drugom susretu dana takođe podela bodova, ovog puta između Gorice i Istre – 1:1.

Premijer liga BiH

Zrinjski se pobedom u gradskom derbiju Mostara učvrstio na prvom mestu, a lepa vest došla mu je iz Sarajeva dan kasnije. Željezničar je kod kuće savladao najbližeg pratioca Mostaraca Tuzla Siti 2:1 golovima Vrhovca i Ždunića u četvrtom i 42. minutu, dok je jedini gol za goste postigao Džafić u 65. minutu. Tuzla Siti ostaje na drugom mestu sa 26 bodova, četiri manje od Zrinjskog, uz utakmicu manje. Željo je šesti sa 18 bodova.

Odigrane su još dve utakmice: Leotar – Borac Banjaluka 1:1, Sloboda – Radnik 3:0.

Prva liga Slovenije

Šampion Mura zabeležio je pobedu protiv Aluminija 3:2, prvu posle tri vezana remija i to posle preokreta. Povela je Mura autogolom Enkame u trećem minutu, a onda su Đerlek i Kidrič u 28. i 59. minutu doneli vođstvo gostima 2:1. Ipak, Gorenc u 74. i Uro u 83. minutu doneli su pobedu i tri boda Muri. Šampion je četvrti sa 20 bodova, jednim manje od trećeplasiranog Maribora koji je minimalnim rezultatom pobedio Radomlje, a samo četiri manje od lidera Kopra uz utakmicu više. Aluminij je deveti sa 11 bodova.