Evrogol Mitrovića u porazu od Totenhema, preokret Čelsija

Fudbal 03. sep 202218:01 0 komentara
Guliver

Do pobeda na domaćem terenu stigli Vulverhempton i Brentford, Njukaslu samo bod protiv Palasa, neverovatan preokret Borntuma u Notingemu.

U centru pažnje bio je londonski derbi, između Čelsija i Vest Hema. Oba tima nisu baš najbolje startovala, posebno to važi za čekićare koji su postigli samo dva gola.

Ipak, nisu ostali su na tom učinku, već su pogodili na “Stamford bridžu”, ispostavilo se nedovoljno ni za bod, s obzirom da je Čelsi slavio posle preokreta – 2:1. U prvom poluvremenu niti jedan od timova nije šutnuo u okvir gola, što najbolje govori o tome kakav meč je igran u Londonu u prvih 45 minuta.

Sve to je išlo na ruku Vest Hemu, koji je realno bio autsajder u ovom susretu. Čekali su gosti šansu i sačekali je u 62. minutu. Posle očajne internecije Mendija, Deklan Rajs je ubacio loptu, a sa pola metra Antonio je pogodio mrežu.

Naravno, Plavci su tada napali, ali su do gola došli posle lošije intervencije Fabijanskog i majstorije Čilvela. Ovaj momak je posle samo četiri minuta na terenu pogodio, gotovo iz “mrtvog” ugla proturio je loptu kroz noge golmanu čekićara.

A potom trenutak odluke u 88. minutu. Najpre je Korne promašio zicer za Vest Hem, usledila je kontra Čelsija, u kojoj je Čilvel bio asistent, a Haverc se sjajno snašao za erupciju oduševljenja domaćih navijača. Minut kasnije, zbog prekršaja na Mendiju, poništen je pogodak Kornea, Plavci su imali mnogo sreće.

Totenhem mnogi ponovo ne ubrajaju u favorite za titulu, ali nema sumnje da će Pevci biti u vrhu Premijer lige. Ekipa Antonia Kontea je ostvarila pobedu protiv Fulama – 2:1.

Hojbjerg je u 40. minutu pokrenuo akciju, odigrao je dupli pas sa Rišarlisonom, i potom lako pogodio mrežu Fulama. Najbolju priliku za izjednačenje propustio je Aleksandar Mitrović, koji je u 54. minutu sjajno šutirao sa 17 metara, ali je Loris krajnjim naporom izbio loptu u korner.

U 74. minutu, kad je sudija mogao najpre da svira jedanaesterac za Pevce, pustio je akciju, a potom je Sasenjon asistirao Kejnu, koji je lako ubacio loptu u nebranjeni deo mreže. Do kraja susreta, prelep pogodak Aleksandra Mitrovića, reprezentativac Srbije je prelepo pogodio iskosa sa leve strane.

U 89. minutu Loris je još jednom odbranio udarac Mitrovića, na taj način sprečio je izjednačenje. Samo minut kasnije ponipten je pogodak Rišarlisona, koji je bio u ofsajd poziciji.

Notingem forest je doveo 20-tak pojačanja u nedavno završenom prelaznom roku, a to je dalo nadu domaćim navijačima da će nekadašnji prvak Evrope igrati bolje u nastavku sezone.

I činilo se da će tako biti, Šumari su imali dva gola prednosti protiv Bornmuta, ali su na kraju poraženi – 2:3! U 33. minutu Gibs-Vajt je prefektno izveo korner, a Kujate je glavom zakucao loptu u mrežu rivala.

U drugom minutu nadoknade jedanaesterac za domaće iskoristio je Džonson, koji je bio precizan sa bele tačke. Ali, Bornmut je pokrenuo evrogol iz 52. minuta, Biling je šutirao i pogodio sa 25 metara, Henderson bio nemoćan.

Deset minuta kasnije izjednačenje, još jedan fantastičan gol postigao je Bornmut, ovoga puta Solanke je leđima okrenut golu sjajno zahvatio loptu i poslao je u rašlje Notingemovog gola. Dalo je to krila gostima, koji su u 87. minutu pogotkom Entonija na asistenciju Solankea kompletirali preokret.

Brentford je savladao Lids – 5:2, u centru pažnje bio je trostruki strelac Ivan Toni. Ovaj momak je najpre realizovao jedanaesterac u 30. minutu, potom je pogodioiz slobodnog udarca u 43. minutu.

Sinistera je Lidsu vratio nadu u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena, ali je potom Toni još jednom pogodio. Bio je ovo njegov najlepši gol na meču, posle grube greške odbrane gostiju, zatim i očajne intervencije golmana Melijea, loptaje došla do Tonija, koji je sa 20 metara elegantno ubacio u mrežu rivala.

Do kraja meča, Lids je vratio neizvesnost lepim golom Roke u 78. minutu, ali je to bilo sve od gostiju. Samo dva minuta kasnije Mbeumeo je vratio dva gola viška Brentfordu. Do kraja, pogodio je i Vise, u 90+2. minutu.

Nije bilo mnogo uzbuđenja u Vulverhemptonu, na “Molinou” je presudio jedan pogodak, onaj Podensa iz iz 45+1. minuta. Bila je to akcija domaćih koja je krenula duboko iz njihovog polja, sa 20-tak metara, za trijumf nad sautemptonom – 1:0.

Njukasl i Kristal Palas odigrali su za sada jedini meč šestog kola Premijer lige u kojem su mreže ostale mirne – 0:0. Doduše, Svrake su pogodile jednom, ali je zbog prekršaja nad golmanom autogol Mičela poništen.