EP U17: Srbiji potreban još bod za plasman u četvrtfinale

Fudbal 20. maj. 202219:52 > 19:54
Izvor: Printscreen

Veoma važnu pobedu upisala je kadetska reprezentacija Srbije na Evropskom prvenstvu za igrače do 17. godina. Izabranici Radovana Krivokapića savladali su Tursku rezultatom 2:1.

Nakon remija sa Belgijom u prom meču u Grupi C, Srbija je upisala važna tri boda protiv Turske i sada ima četiri boda pred duel sa Španijom u trećem kolu grupne faze. Furija je danas savladala Belgiju sa 2:0 i obezbedila plasman u četvrtfinale, što znači da je srpskom timu u poslednjem kolu dovoljan i bod kako bi prošli među osam najboljih.

Selekcija Radovana Krivokapića može dalje i ukoliko izgubi, a u slučaju trijumf Belgije protiv Turske mogla bi da odlučuje i gol razlika (Srbija 3:2, Belgija 1:3). Dakle, pobeda Orlićima donosi prvo mesto, a remi sigurno drugu poziciju.

Poveli su Orlići nakon 17. minuta igre golom Jovana Šljivića, ali se na odmor otišlo uz nerešen rezultat. U samom finišu prvog dela meča Uzun je zatresao mrežu za izjednačenje.

Sjajan gol za novo vođstvo Srbije postigao je u 52. minutu Jovan Milošević koji je sjajno prevario odbranu i golmana Turske i mirno poslao loptu u mrežu.

Zatresla se mreža Srbije na 15 minuta do kraja meča, ali je pogodak Turske poništen zbog faula nad golmanom Srbije.

Turska je u poslednjih deset minuta krenula na sve ili ništa, ali je nekoliko sjajnih odbrana upisao Luka Lijeskić koji je tako na najbolji način svom timu pomogao da upiše ovu pobedu.

Tusrka je meč završila sa igračem manje nakon što je zbog nervozne reakcije drugi žuti karton u nadoknadi vremena dobio Kajali.

Srbija protiv Španije igra u ponedeljak, 23. maja. Prenos je ekskluzivno na Sport Klubu.