Espanjol šokirao Kraljeve – prvi poraz Reala u La Ligi

Fudbal 03. okt 202118:26 0 komentara
Alex Caparros, Getty Images Sport

Fudbaleri Real Madrida pretrpeli su prvi poraz ove sezone u La Ligi. Bolji od Kraljevskog kluba bio je Espanjol na svom terenu rezultatom 2:1. Anćelotijev tim u narednom kolu La lige gostuje Barseloni.

Napadao je Espanjol od samog starta i bio konkretniji, a u 17. minutu je De Tomas posle asistencije Embarbe doneo prednost domaćinu.

Aleš Vidal je u 60. minutu povisio na 2:0 – poslao je loptu u desni ugao, a Kurtoa ostao bespomoćan pred golom Reala.

Luka Jović ušao je u igru odmah nakon drugog primljenog gola, pošto je zamenio hrvatskog reprezentativca Luku Modrića. Pokušao je Anćeloti i sa Kazemirom umesto Krosa takođe u 62. minutu.

Darder je u 64. minutu mogao do 3:0, ali je posle sjajno istrčane kontre poslao loptu pored gola.

Karim Benzema je na drugoj strani bio uporan, ali i najkonkretniji u završnici napada, a u 68. minutu mu je poništen gol zbog ofsajda.

Ispravio je Benzema grešku u 71. minutu, kada je iskoristio assitenciju Luke Jovića za 2:1.

Pretio je Real i u nastavku, ali je i Espanjol stvarao prilike. Eden Azar je u 84. minutu pogodio iz ofsajda, a nakon toga je opao i ritam utakmice.

Madriđani su tako nastavili mini-krizu, pošto su u prošlom kolu na svom terenu igrali nerešeno bez golova protiv Viljareala.

Real je prvi na tabeli sa 17 bodova, koliko ima i gradski rival Atletiko, a kiks u poslednja dva kola im naročite ne ide na ruku kada se uzme u obzir da im sledi duel protiv Barselone na Kamp Nou.

Espanjol je 12. na tabeli sa devet bodova.