Empoli šokirao Napoli, Sasuolo savladao Lacio

Fudbal 12. dec 202120:03
Patrik Kutrone, Empoli
Izvor: Francesco Pecoraro/Getty Images

Fudbaleri Empolija napravili su veliko iznenađenje i u 17. kolu Serije A u Napulju su pobedili Napoli rezultatom 1:0.

Strelac jedinog pogotka na stadionu „Dijego Armando Maradona“ bio je Patrik Kutrone u 71. minutu. Dvadesettrogodišnjem napadaču Vulverhemptona na pozajmici u Empoliju to je bio drugi pogodak u sezoni.

Empoli je zabeležio treći trijumf u poslednja četiri meča u prvenstvu, uz remi, i sa 26 bodova sedmi je na tabeli. Tim Lučana Spaletija je u rezultatskoj krizi, u minula tri kola osvojio je samo bod i za vodećim Milanom zaostaje tri boda.

Napoli je imao čak 30 udaraca ka golu protivnika, od toga šest u okvir gola, jedan više od Empolija, a zahvaljujući Kutroneu upisali su drugi uzastopni trijumf protiv ekipe iz Napulja u prvenstvu.

Empoli u sledećem kolu gostuje Speciji, a Napoli očekuje veliki derbi sa Milanom na San Siru.

Sasuolo je posle preokreta u drugom poluvremenu savladao Lacio 2:1.

Gosti iz Rima su od 6. minuta vodili golom Zakanjija, a pobedu Sasuolu obezbedili su Berardi u 63. i Raspadori u 69. minutu.

Domaći su meč završili sa igračem manje zbog isključenja Ajhana u 87. minutu, a zbog povrede u ekipi i dalje nije Filip Đuričić.

Sasuolo je bez poraza poslednjih pet utakmica (četiri remija i pobeda) i sa 23 boda trenutno je na 12. poziciji, dok je Lacio deveti sa 25.