Embape i Nejmar srušili Bajern u Minhenu, Porto – Čelsi 0:2

Fudbal 07. apr 202123:06 0 komentara
Kilijan Mbape
REUTERS/Albert Gea

Odigrani su prvi mečevi preostala dva četvrtfinalna para Lige šampiona i u oba su slavili gosti. Čelsi je u Sevilji pobedio Porto 2:0 i praktično se već jednom nogom nalazi u polufinalu. PSŽ je u reprizi prošlogodišnjeg finala savladao Bajern u Minhenu 3:2.

Ekipa Maurisija Poćetina napravila je veliki korak ka plasmanu među četiri najbolje ekipe. I da naspram sebe ima bilo koga drugog, verovatno bi već sada moglo da se kuju planovi za polufinale. Ali ovaj Bajern se nipošto ne sme otpisati, a to su pokazali i u ovom meču. Nisu se pokolebali posle svojevrsnog blickriga koji je režirao povratnik u ekipu iz glavnog grada Francuske Nejmar. Sjajno je asistirao Embapeu u trećem i Markinjosu u 28. minutu za 2:0.

Domaćin se vratio. Prvo je Čupo-Motan smanjio u 37. minutu na 2:1, a potom je u 60. Miler doneo izjednačenje. Ipak, Embape je pokazao da je ovo njegova sezona. Sjajnu kontru i divan pas Di Marije krunisao je drugim pogotkom na meču i doneo veliki trijumf vicešampionu Evrope. Bajern je statistički razbio ekipu Maurisija Poćetina, ali video se nedostatak Roberta Levandovskog, koji neće igrati ni za šest dana u Parizu, jer neka od tih šansi bi se pretvorila u gol da je on bio tu.

Ako će morati da se čeka revanš da PSŽ potvrdi odličan rezultat u gostima, onda Čelsi već može da kuje planove za polufinale. Ponovo je Čelsi bio onaj Tuhelov tvrd tim, koji ne dopušta protivniku šanse, a Maunt i Čilvel su obezbedili ogroman kapital za revanš na Stamford Bridžu. Teško će Porto nadoknaditi ovih 2:0.

Revanši su za šest dana u Parizu i Londonu.