Ekspresan preokret i pobeda Partizana u Bačkoj Topoli

Fudbal 24. okt 202115:28 2 komentara
FK Partizan

Fudbaleri Partizana ostvarili su novu pobedu u Superligi Srbije. Izabranici Aleksandra Stanojevića savladali su u gostima TSC sa 3:1 u 14. kolu domaćeg prvenstva.

Partizan je zabeležio 12. pobedu u 13 odigranih utakmica i prvi ja na tabeli sa 37 bodova, osam više od Crvene zvezde, koja ima i dva meča manje. Ekipa iz Bačke Tople je pretrpela treći uzastopni poraz i sa 20 bodova jena četvrtom mestu.

TSC je krenuo agresivno pa je poveo već u 10. minutu. Marko Petković doveo je u vođstvo tim iz Bačke Topole.

Ipak, nije dugo trajala radost domaćih. Već u 12. minutu izjednačio je Rikardo Gomeš, koji je postigao svoj 15. gol u sezoni.

Crno-beli su igrali bolje u nastavku, kontrolisali su situaciju na terenu, pa su u 27. minutu poveli. Strelac je bio mladi Nikola Terzić.

Isti igrač je za 3:1 pogodio u 36. minutu utakmice. Filipović je odbranio šut Natha, a Terzić je pokupio odbijenu loptu i poslao je u gol.

TSC je napadao u nastavku, ali promene rezultata nije bilo.

Početkom drugog dela utakmice na povredu kolena požalio se Rikardo Gomeš, posle čega je napustio teren. Ipak, brzo se vratio u igru. Trener Stanojević odlučio je da ga zemni u 72. minutu utakmice.

Golova nije bilo u drugom poluvremenu, pa je 3:1 ostao konačni rezultat.

Partizan naredni meč igra protiv Metalca, dok će TSC na megdan Voždovcu.