Efikasni asovi Čelsija i dva promašena penala za prvu pobedu Nemačke u 2022.

Fudbal 26. mar 202223:07 > 27. mar 2022 00:17 0 komentara
Testspiel in Sinsheim Deutschland - Israel 26.03.2022 Jubel beider Torschuetzen, Kai Havertz li und Timo Werner re, Deutschland *** FUSSBALL INTERNATIONAL Test match in Sinsheim Germany Israel 26 03 2022 Cheers of both goal scorers, Kai Havertz left and Timo Werner right, Germany Timo Verner i Kai Haverc FUSSBALL INTERNATIONAL Testspiel in Sinsheim Deutschland - Israel 26.03.2022 Jubel beider Torschuetzen, Kai Havertz (li)
Guliver image

Fudbalska reprezentacija Nemačke pobedila je selekciju Izraela sa 2:0 u prijateljskoj utakmici odigranoj u Zenshajmu.

#related-news_0

Na rasprodatoj PreZero Areni, stadionu bundesligaša Hofenhajma, selekcija Nemačke odigrala je prvu utakmicu u 2022. godini čime je započela pripreme za SP u Kataru.

Pred 25.600 gledalaca golove su postigli fudbaleri londonskog Čelsija Kai Haverc i  Timo Verner. Prvi u 36. posle kornera Rauma, drugi u 45+1. minutu nakon slobodnog udarca kapitena Ilkaja Gundogana.

U 89. minutu penal za Nemce nije iskoristio iskusni Tomas Miler (pogodio prečku), a u 90+4. za Izrael Jonatan Koen (odbranio Kevin Trap).

Selektor Hansi Flik šansu je od početka meča ukazao debitantu Niku Šloterbeku defanzivcu Frajburga i dvojici povratnika u nacionalni tim, Julijanu Draksleru (PSŽ) i njegovom imenjaku Vejgelu (Benfika).

Nemačka je počela u sastavu: Ter Stegen – Kehrer, Tah, Šloterbek, Raum – Gindogan (kapiten), Vejg – Draksler, Musiala, Haverc – Verner. U nastavku su igrali: Trap, Ginter, T. Miler, Nmeka, Sane, Štah,

Sledeći prijateljski meč Panceri igraju protiv večitog rivala Holandije, u utorak 29. marta na „Johan Krojf Areni“ u Amsterdamu.