Dva crvena kartona, autogol… Nesrećna Zvezda poražena na Marakani!

Fudbal 04. nov 202123:12 26 komentara

Fudbaleri Crvene zvezde doživeli su prvi poraz u ovosezonskoj Ligi Evrope. Bolji od srpskog šampiona bio je Mitjilend, koji je slavio u Beogradu sa 1:0 u četvrtom kolu grupe F. Posle takvog ishoda, Zvezda je pala na drugo mesto tabele sa sedam bodova, dva više od Mitjilenda i isto toliko manje u odnosu na lidera Bragu. Ludogorec je ostao poslednji sa jednim.

Crveno-beli su pobedom mogli da osiguraju nokaut fazu dva kola pre kraja, ali je meč na Rajko Mitiću praktično otišao u pogrešan smer od samog starta. Tačnije, od 12. minuta kad je nesmotreni Miloš Degenek dobio direktan crveni karton i ostavio Beograđane sa desetoricom na terenu.

Da ovo definitino ne bude veče ekipe Dejana Stankovića pobrinuo se i Gelor Kanga, koji je autogolom u 56. minutu doneo trijumf Dancima.

Na kraju je košmarno veče začinio i Marko Gobeljić još jednim crvenim kartonom u nadoknadi vremena, pa su Beograđani duel okončali sa devet fudbalera.

Kišno vreme i izuzetno klizav teren sačekao je igrače dva tima. U takvoj situaciji bolje su se snašli gosti i od starta bili koncentrisaniji.

Posle ispucavanja golmana Lesla, brzonogi Gustav Isaksen je pobegao neopreznom Degeneku. Oborio je štoper Zvezde rivala s leđa na ivici šesnaesterca i kao poslednji igrač odbrane zasluženo dobio crveni karton.

Ostanak sa igračem manje u ranoj fazi utakmice poptuno je srušio celokupnu koncepciju i taktiku Dejana Stankovića. Morali su crveno-beli u hodu da se prilagođavaju potpuno drugačijoj situaciji, znajući da ih čeka grčevita borba sa brojčano nadmoćnim protivnikom.

Napadao je Mitjilend sve vreme nastavka, najozbiljnije pokušao preko Svijatčenka i Sista, čiji je udarac sjajno zaustavio Borjan.

Istu sliku gledali smo i od početka drugog dela, da bi se ključan momenat dogodio u 56. minutu. Slobodan udarac sa 17 metara izveo je Evander, lopta je na putu ka mreži udarila u glavu Kangu, potpuno promenila pravac i prevarila Borjana.

Zvezda od tog momenta nije imala šta da izgubi. Pokušala je da napadne i izbegne poraz, ali nije došla do pogotka.

Uspela je samo da zapreti dva puta iz prekida – Radovan Pankov je sredinom drugog poluvremena gađao preko prečke, da bi šut Aleksandra Dragovića u 90+5. prohujao pored stative.

Mirko Ivanić

Crveno-beli i dalje sve drže u svojim rukama kad je u pitanju prolaz u nokaut fazu. Za dve nedelje dočekuju Ludogorec na Marakani, pa putuju u Bragu na zatvaranju grupne faze.

Mitjilend prvo dočekuje Bragu, a zatim igra sa Ludogorecom u Bugarskoj.

Kad je reč o drugoj utakmici grupe ove večeri

, Braga je rutinski dobila Ludogorec 4:2. Al Musrati u 25, Medeiros u 37, Galeno u 40. i Gonsales u 73. pogađali su mrežu Bugara, za koje su strelci bili Sotiru u 33. i Plastun u 79. minutu.