Drama na Marakani: Golman Nišlija činio čuda, ali Borjan odveo Zvezdu u 1/4 Kupa

Fudbal 16. feb 202219:40 > 19:4612 komentara
Dujmović Ohi Crvena Zvezda v Radnicki Nis-Kup Srbije Season 2021/2022
Izvor: Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport.rs

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije pošto su u zaostaloj kup utakmici pobedili tim Radničkog iz Niša tek nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca - 0:0 - 3:2.

#related-news_0

Viđena je velika drama prilikom izvođenja penal serije. Posebno u trenutku kad je mladi fudbaler Radničkog Nikola Štulić efektno postigao gol, a onda „utišavao“ publiku što je izazvalo burnu reakciju među fudbalerima Crvene zvezde. Na kraju je Štulić, inače doskorašnji igrač Partizana, dobio žuti, zatim i crveni karton.

Milan Borjan Crvena Zvezda v Radnicki Nis-Kup Srbije Season 2021/2022

Nakon serije od po pet penala bilo je nerešeno 2:2, a onda je Kanga, koji je promašio penal u regularnom toku, u šestoj seriji bio precizan i odveo Zvezdu u četvrtfinale kupa.

Iskusni Milan Borjan je odbranio čak četiri penala Nišlijama, ali bez obzira što je Radnički ispao, junak meča na beogradskoj „Marakani“ bio je golman gostiju Filip Dujmović.

Dujmović „mučio“ napadače Zvezde

Crveno-beli su imali mnogo više od igre. Mogli su do vođstva još u prvom poluvremenu, ali je odlično branio golman Radničkog. Mladi čuvar mreže rodom iz Livna najpre se proslavio u 31. minutu kada je arbitar Marko Srećković dosudio penal za Crvenu zvezdu nakon što je Mlađović napravio faul nad Benom.

Najstrožu kaznu izveo je Gelor Kanga, ali ga je 22-godišnji Dujmović „pročitao“, sjajno reagovao i odbranio njegov šut.

Filip Dujmović Crvena Zvezda v Radnicki Nis-Kup Srbije Season 2021/2022

Istakao se golman iz Bosne i Hercegovine i u 74. minutu kada je krajnjim naporom odbio loptu u stativu nakon slobodnog udarca Aleksandra Kataija.

Nastavio je tim Dejana Stankovića sa napadima, ali su Dujmović i odbrambeni fudbaleri Nišlija uspeli da odole svim napadima u reguilarnom toku utakmicu i pobednika su odlučili penali.

U poslednjem 96. minutu zbog prigovora drugi žuti odnosno crveni karton dobio je igrač Radničkog Lazar Jovanović.

Mirko Ivanić Crvena Zvezda v Radnicki Nis-Kup Srbije Season 2021/2022

Ekipe su igrale u sastavima:

Crvena zvezda: Borjan – Gajić (70. Pičini), Pankov, Dragović, Rodić – Sanogo, Ben (58. Katai), Srnić (70. Falko), Kanga, Ivanić – Ohi (58. Pavkov). Trener Dejan Stanković.
Radnički Niš: Dujmović – Aksentijević, Basile, Vujadinović, Mlađović, Ćirković (58. Živojinović) – Bjeličić (50. Bogdanović), Tomić (46. L. Jovanović), Arsić – Mitrović, Pavlov (62. Štulić). Trener Radoslav Batak.

Pre Crvene zvezde plasman u četvrtfinale ranije su obezbedili Partizan, Vojvodina, TSC Bačka Topola, Metalac (GM), Novi Pazar, Rad i Loznica.

Žreb za četvrtfinale Kupa Srbije tek predstoji. Utakmice su na programu 6. aprila.