Dovbik u 120. minutu odveo Ukrajinu u četvrtfinale

Fudbal 29. jun 202123:56 1 komentar
Ukrajina
REUTERS/Paul Ellis

U poslednjem meču osmine finala Ukrajina je posle produžetka savladala Švedsku 2:1 i prvi put se plasirala među osam najboljih na EURO. Samim tim zakazala je okršaj sa Engleskom u Rimu.

Nema kraja senzacijama na EURO 2020. Švedska je ušla kao veliki favorit protiv Ukrajine, koja se samo zahvaljujući boljoj gol razlici od Finske, sa samo tri boda, probila u osminu finala. Bila je trećeplasirana u Grupi C, ali među osam najboljih jedina je iz te grupe koja je prošla. Posle 120 minuta velike borbe tim Andreja Ševčenka slavio je 2:1.

Ukrajina je povela golom Zinčenka u 27. minutu posle odlične akcije Jarmolenka. Ipak, u finišu prvog dela Emil Forsberg je četvrtim golom na šampionatu izjednačio. U drugom poluvremenu Forsberg je imao još dve velike prilike, ali pogodio je stativu i prečku. Okvir gola su pogodili i Ukrajinci, ali do kraja 90 minuta nije bilo promene i četvrti put meč je ušao u produžetke na ovom šampionatu.

A onda možda i prelomni momenat. U 100. minutu neoprezan start Danijelsona, koji jeste pokupio loptu, ali je i đonom udario po kolenu, pošto je sklonio loptu, Besedina. Orsato je posle gledanja snimka na asistenciju VAR pokazao crveni karton švedskom defanzivcu i od tada je Švedska igrala samo da dogura do penala. I došla je do 120. minuta, ali onda je na scenu stupio Artjom Dovbik. Sjajno je glavom reagovao i zatresao mrežu u bukvalno poslednjim trenucima i doneo istorijski plasman u četvrtfinale.

U borbi za polufinale Ukrajina će u Rimu igrati u subotu protiv Engleske koja je bila bolja od Nemačke.

Gde gledati EURO 2020?

Sve utakmice Evropskog prvenstva u fudbalu možete da pratite na kanalu Nova S. Gledaoci koji nisu na SBB mreži, takmičenje najboljih evropskih reprezentacija mogu da gledaju bilo gde i preko bilo kog interneta u Srbiji uz specijalni EON TV paket – EON Evropsko.(PROMO)