Derbi bez pobednika: De Hea, Ronaldo i Matić nisu dali da Čelsi pobedi na OT

Fudbal 28. apr 202222:44 > 29. apr 2022 00:25 1 komentar
Aspilikueta Mančester Junajted Čelsi Manchester United's Bruno Fernandes in action with Chelsea's Cesar Azpilicueta Premier League - Manchester United v Chelsea
REUTERS/Phil Noble

Fudbaleri Mančester Junajteda i Čelsija igrali su na Old Trafordu nerešeno 1:1 u unapred odigranoj utakmici 37. kola Premijer lige.

Povezane vesti

Mančester Junajted je sve dalje od plasmana u Ligu šampiona, a lako je mogao i da izgubi ovaj duel. Istina, bio je znatno oslabljen. Na raspolaganju nisu bila sedmorica fudbalera: Hari Megvajer, Džejdon Sančo, Fred, Pol Pogba, Edinson Kavani, Luk Šou i Aron Van-Bisaka. Plus suspendovani Mejson Grinvud.

Takođe, neposredno pred početak meča stigla je vest da će privremeni menadžer Mančester Junajteda Ralf Rangnik uskoro biti promovisan u novog selektora reprezentacije Austrije, ali da će ostati u ulozi konsultanta kad od naredne sezone ekipu preuzme sadašnji trener Ajaksa Erik ten Hag.

Prvih 17 minuta tribine Old Traforda bile su poluprazne u znak protesta protiv vlasnika kluba porodice Glajzer. Navijači Junajteda već neko vreme bojkotuju klub i na taj način izražavaju nezadovoljstvo prema Amerikancima, koji su pre 17 godina preuzeli slavni klub.

Mančester Junajted Čelsi Empty seats are seen in the stand as Manchester United fans stage a protest of the Glazer family’s ownership of the club by boycotting their seats until the 17th minute of the match Premier League - Manchester United v Chelsea

Čelsi je bio mnogo bolji u prvih 45 minuta i samo zahvaljujući odličnom Davidu De Heji odbrana Junajteda nije primili gol. U povoljnim prilikama bili su Džejms, Kante i u više navrata Haverc…

Na drugoj strani pretio je atraktivnim potezima najbolji strelac domaćeg tima i prva zvezda Kristijano Ronaldo.

Mančester Junajted Čelsi Kristijano Manchester United's Cristiano Ronaldo shoots at goal Premier League - Manchester United v Chelsea

Ništa se nije promenilo ni na startu drugog poluvremena. Gosti iz Londona su bili bolji i takvu igru su krunisali u 60. minutu. Ris Džejms je centrirao sa desne strane, Kai Haverc prebacio loptu na drugu staticvu, gde je usavljen bio Markos Alonso, sevnula je levica i završila iza leđa španskog golmana – 0:1.

Međutim, kad je teško – Kristijano Ronaldo. Uz pomoć Nemanje Matića. Samo dva minuta kasnije srpski fudbaler je majstorski podigao loptu i pronašao Portugalca, koji je sjajno primio i zakuvao u mrežu Čelsija – 1:1.

Prvi gol Kristijana Ronalda protiv Čelsija u njegovom 12. meču u Premijer ligi.

Bez obzira na različite komentare i mišljenja, koliko Kristijano Ronaldo znači za ovaj tim Crvenih đavola govori činjenica da je on postigao osam od poslednjih devet golova Junajteda u Premijer ligi.

Zapaženu partiju u domaćem timu pružio je Nemanja Matić. Na terenu je bio do 79. minuta.

Mogao je Čelsi do novog vođstva minut kasnije. Dobro je šutirao Ris Džejms, ali nije imao sreće, lopta je pogodila samo stativu. Na kraju je ostalo nerešeno 1:1.

U 91. minutu za Junajted je debitovao 17-godišnji Alehandro Garnaćo, kome mnogi predviđaju uspešnu karijeru.

U narednom kolu 2. maja Junajted dočekuje Brentford, dok Čelsi dan ranije gostuje Evertonu.