Čukarički propustio brojne šanse: Bez golova na Banovom brdu

Fudbal 21. jul 202122:07 0 komentara
FK Čukarički

Prvi meč između Čukaričkog i Sumgaita u drugom kolu kvalifikacija za Ligu konferencije završen je bez golova (0:0). Imao je beogradski tim na svom terenu nekoliko izglednih šansi, ali je mreža azerbejdžanskog kluba mirovala.

Napadali su domaći od prvog minuta. Već u sedmom minutu je Aleksa Janković imao veliku šansu posle solo prodora, ali mu je golman Bajramov ušao u šut. Čukarički je imao inicijativu u nastavku, ali su se gosti dobro branili.

U 33. minutu beogradski tim je tražio penal, pošto je delovalo da je lopta pogodila u ruku igrača azerbejdžanske ekipe. Sudija odmahnuo rukom i pokazao na korner.

Napadali su i dalje fudbaleri Čukaričkog, ali im je nedostajao završni šut. Na poluvremenu je bilo 0:0.

Početkom drugog poluvremena su zapretili gosti. Kodžhanijazov je šutirao u 50. minutu i pogodio stativu. Bila je to najbolja prilika za Sumgait.

I Čukarički je propustio nekoliko izglednih šansi do kraja. Janković je bio neprecizan u 54. minutu, da bi u 76. Čolić poslao loptu iznad prečke.

Pokušavali su fudbaleri beogradskog tima da probiju odbranu rivala, probali su ponovo i Janković i Čolić, ali je Bajramov sačuvao mrežu.

Revanš je na programu 29. jula. Pobednik ovog dvomeča u narednom kolu sastaće sa boljim iz duela Hamarbi (Švedska) – Maribor (Slovenija).