Crvena zvezda potvrdila: Ivanić i Falko spremni za Milan

Fudbal 22. feb 202119:48 2 komentara
Mirko Ivanić FK Crvena zvezda
Foto FK Crvena zvezda

Crvena zvezda je potvrdila da će Marko Ivanić i Filipo Falko biti u konkurenciji za sastav protiv Milana u četvrtak. Nakon meča sa Spartakom urađeni su neophodni pregledi, koji su pokazali da će njih dvojica moći da se stave na raspolaganje treneru Dejanu Stankoviću.

Marko Ivanić i Filipo Falko bili su starteri u nedelju u Subotici kad je Crvena zvezda posle proekreta savladala Spartak 2:1.

Upravo je Ivanić postigao izjednačujući gol u 81. minutu, pre nego što je Sanogo sedam minuta kasnije doneo pobedu šampionu Srbije.

Falko je teren u Subotici napustio još u 27. minutu. Požalio se bolove u loži, pa je Dejan Stanković preventivno izvršio izmenu i na teren poslao Bena.

U međuvremenu se posle utakmica na povredu požalio i Ivanić što je upalilo alarm na „Marakani“. Srećom, pregledi u ponedeljak pokazali su da će nekadašnji fudbaler Vojvodine i beloruskog BATE Borisova biti spreman za revanš na San Siru. Isto važi i za italijanskog fudbalera.

Ivanić i Falko su spremni za Milan“, obavestio je medije PR Crvene zvezde, Miljan Milošević.

Filippo Falco Filipo Falko FK Crvena zvezda

Ivanić u odličnoj formi

Ivanić igra u sjajnoj formi i jedan je od najistaknutijih igrača u timu. Gol protiv Spartaka bio mu je 14. ove sezone u Superligi, treći u nastavku šampionata (Novi Pazar, Radnički Niš, Spartak). Uz šest asistencija.

Falku je meč u Subotici bio drugi u dresu Crvene zvezde. Debitovao je u Nišu kad je u finišu utakmice zamenio Milana Pavkova. Italijan je stigao iz Lećea kao najveće pojačanje zimskog prelaznog roka.

Problemi za Dejana Stankovića

Ova vest svakako je obradovala Dejana Stankovića koji je i ovako u problemima pred put u Milano. Zbog žutih kartona neće moći da računa na standardne defanzivce, Milana Rodića i Nemanju Milunovića, a zbog povreda nema ni zimskog pojačanja Aksela Bakajoka i mlagog Strahinje Erakovića.

Revanš meču između Milana i Crvene zvezde na programu je u četvrtak u Milanu od 21 čas. U prvoj utakmici na stadionu „Rajko Mitić“ u Beogradu rezultat je bio nerešen 2:2.