Čeka Zvezda, čeka i Dinamo: Legija izvukla remi u Zagrebu

Fudbal 04. avg. 202122:011 komentar
Bruno Petković, Dinamo Zagreb
Izvor: Guliverimage/PIOTR KUCZA FOTOPYK NEWSPIX.PL

Fudbaleri Dinama i Legije iz Varšave odigrali su nerešeno 1:1 u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Domaći tim poveo je golom hrvatskog reprezentativca Bruna Petkovića u 60. minutu, koji je sjajno reagovao na centaršut Luke Ivanišeca i glavom sa 11 metara matirao 41-godišnjeg Artura Boruca.

Konačan rezultat u 82. minutu postavio je Albanac Ernest Muci lepim pogotkom sa više od 20 metara.

Hrvatski prvak u većem delu utakmice imao je inicijativu i bio opasniji što potvrđuje i podatak da su uputili sedam udaraca u okvir gola, a Poljaci samo dva.

Legija je u 18. minutu prva zapretila preko Mahira Emrelija, ali je Dominik Livaković bio siguran. Dinamo je pet minuta kasnije postigao gol preko Ivanušeca, ali je pomoćni sudija signalizirao ofsajd.

Do odlaska na odmor nije bilo mnogo uzbuđenja, a u nastavku utakmice Lovro Majer je u 56. minutu bio u dobroj šansi. Ipak, iskusni Boruc je odlično intervesnisao.

Modri su poveli u 60. minutu – Petković je iz teške situacije sjajno šutirao, a čuvar mreže Legije je ostao „ukopan“ u zemlju.

Četiri minuta kasnije Mislav Oršić je šutirao preko prečke, a u 67. minutu Josip Juranović bio u idealnoj poziciji da izjednači, ali je njegov udarac izblokiran u korner.

Kako se meč bližio kraju gosti su bili sve opasniji. Lukuinjas je u 73. minutu loše šutirao, a u 82. Legija je izjednačlila na 1:1. Muci je iz velike udaljenosti matirao Livakovića za šok na „Makrimiru“.

Petković je u 87. mogao svoj tim ponovo da dovede u prednost, ali je lopta za koji santimetar prošla pored stative. Poslednju šansu imao je Ivanušec, međutim, u nadoknadi je šutirao pored gola.

Bolji iz dvomeča Dinamo – Legija u plej-ofu za plasman u Ligu šampiona će se sastati sa Crvenom zvezdom ili Šerifom iz Tiraspolja (prvi duel 1:1).