BVB i Dinamo za mir, prikupljeno 400.000 evra

Fudbal 26. apr 202220:14 2 komentara
Borusija Dortmund, Dinamo Kijev
REUTERS/Thilo Schmuelgen

Pred 35.000 navijača u utorak su Borusija Dortmund i Dinamo Kijev odigrali prijateljsku utakmicu u seriji duela koje će ekipa iz Kijeva igrati u humanitarne svrhe.

Prikupljeno je 400.000 evra za pomoć onima koji su najugroženiji sukobima u Ukrajini. I to je ono što je najvažnije kada je ovaj meč u pitanju.

Gosti su na kraju upisali i pobedu rezultatom 3:2.

Povela je Borusija u četvrtom minutu nakon asistencije Holanda koju je u gol pretvorio Binoe-Gitens, a samo pet minuta kasnije bilo je 1:1. Strelac za izjednačenje bio je Bujalski.

Strelac prvog gola bio je u ulozi asistenta nepuna dva minuta kasnije kada je za vođstvo Dinama mrežu zatresao Vanat.

Imali su Kijevljani i penal u 17. minutu, ali je neprecizan bio Šarapenko.

Na dva gola prednosti Ukrajinci dolaze u 35. minutu drugim golom Vanata na utakmici.

Penal je u 54. minutu dobila i Borusija, ali je Rajner bio neprecizan baš kao i Šarapenko.

Za konačnih 2:3 pogodio je u 65. minutu Rote.

Za Dinamo je ovo bila 17. vezana prijateljska utakmica, za to vreme upisali su samo četiri remija, u svim ostalim duelima su slavili.

Seriju utakmica za mir Dinamo je započeo sredinom aprila protiv Legije, a domaćini Kijevljanima bili su i Galatasaraj i Kluž. Sledeći će ih ugostiti Zagreb kada će još jedna humanitarna utakmica biti odigrana na Makismiru između dva Dinama.