BVB dobio Vukove i izbio na čelo, Pantović za pobedu Bohuma

Fudbal 27. nov 202118:24 0 komentara
REUTERS/Thilo Schmuelgen

U subotu je od 15 časova i 30 minuta na programu bilo pet mečeva 13. kola nemačke Bundeslige – u derbiju je Borusija Dortmund savladala Volfsburg u gostima, a pobedu Bohumu kod kuće protiv Frajburga doneo je srpski internacionalac Miloš Pantović. Keln je bio ubedljiv protiv Borusije Menhengladbah, a Hofenhajm je u meču u kojem je postignuto devet golova porazio Grojter Firt.

#related-news_0

Bohum je kod kuće pobedio Frajburg 2:1 posle preokreta. Vodili su gosti od 51. minuta kad aje Filip Linhart pogodio na asistenciju Grifa, ali je samo tri minuta kasnije izjednačio Sebastijan Polter. Preokret i tri boda za domaće na „Vonovija Rurstadionu“ neverovatnim pogotkom donosi nekadašnji igrač Bajern Minhena, srpski internacionalac, Miloš Pantović. On je u igru ušao samo 17 minuta pre toga.

Posle ove pobede Bohum je 12. sa 16 bodova, a Frajburg nastavlja lošu formu – ovo im je treći poraz zaredom i sada su treći sa 22 boda.

U derbiju dana Borusija Dortmund je na „Folksvagen“ arei rezultatom 3:1 porazila domaći Volfsburg. Gosti su najavili dobar meč kada je već u drugom minutu Holanđanin Vaut Veghorst doveo svoj tim u vođstvo.

Međutim, ekipa Marka Rozea tada „pali motore“ – Emre Džan poravnva u 35. minutu iz penala.

U nastavku, u 55. minutu Donjel Malen donosi vođstvo Borusiji od 2:1, a konačnih 3:1 postavlja ubojiti Norvežanin Erling Holand. Sjajni gogleter je pogodio na asistenciju Branta u 81. minutu, samo osam minuta pošto je ušao u igru. Bio je to njegov deseti gol u sezoni, a ovo mu je bio povratak na teren posle odsustva zbog povrede.

BVB je sada na prvom mestu tabele sa 30 bodova, dva više, ali uz meč više od prvaka – Bajern Minhena. U narednom kolu na programu je derbi prvenstva – okršaj Borusije i upravo bavarskog giganta. Volfsburg je sedmi sa 20 poena, a sledeći rival biće im Majnc u gostima.

Hofenhajm je odigrao meč za pamćenje – pobedili su Grojter Firt u gostima rezultatom 6:3. Strelci za pobednika bili su Ilas Bebu (het-trik), Žoržinjo Ruter (dvaput) i Marko Mejerhofer (autogol). Golove za domaćina postigli su Leveling, Tilman i Hrgota.

Keln je na „Rajn energi“ stadionu sa 4:1 pobedio Borusijiu Menhengladbah. Golove za „Jarčeve“, koji su sada sa 18 bodova 10. na tabeli, postigli su Ljubičić, Ut, Duda i Anderson, dok je jedini gol za crno-bele bio delo Hofmana.

Herta je vodila golom Rihtera od 40. minuta rezultatom 1:0 i delovalo je da će tim iz prestonice doći do tri boda u duelu sa Augsburgom, ali su Bavarci izorili remi u sedmom minutu sudijske nadoknade, a strelac je bio Gregorič.

Rezultati svih mečeva koji su se igrali od 15 časova i 30 minuta:

Bohum – Frajburg 2:1 (0:0);
Keln – Borusija Menhengladbah 4:1 (0:0);
Grojter Firt – Hofenhajm 3:6 (1:2);
Herta Berlin – Augsburg 1:1 (1:0);
Volfsburg – Borusija Dortmund 1:3 (1:1).

Utakmice Bundeslige ekskluzivno su dostupne za sve SBB korisnike, na EON, Total TV i D3 platformama. Možete ih pratiti i ukoliko niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže! (PROMO)