Bruka na Old Trafordu: Šefild odneo sva tri boda

Fudbal 27. jan 202123:27 1 komentar
Šefild Junajted
REUTERS/Laurence Griffiths

Veliko iznenađenje dogodilo se na Old Trafordu. Mančester Junajted imao je priliku da pobedom protiv fenjeraša Šefild Junajteda vrati prvo mesto, ali ne da nije pobedio već je ostao bez sva tri boda.

Crveni đavoli imali su veliku priliku da protiv najlošije ekipe ostvare pobedu i vrate se na prvo mesto. Ali umesto toga su ozbiljno razočarali i na kraju izgubili utakmicu 2:1.

Da se stvari neće kretati u dobrom pravcu po favorita videlo se već u 23. minutu kada je Brajan na asistenciju Fleka doveo goste u vođstvo. Posle dosta napora domaćin je uspeo da poravna u 64. minutu. Korner je odlično izveo Aleks Teles, a najviši u skoku bio je kapiten Hari Megvajer i doneo izjednačenje.

Verovali su gotovo svi da je to najava novog preokreta, ali umesto toga u 74. minutu Burk, koji je ušao četiri minuta ranije, doneo je novo vođstvo, a ispostaviće se i pobedu, tek drugu ekipi koja je ozbiljno oslabljena došla na Old Traford.

Posle ove pobede, prve nad velikanom od 1992. u Premijer ligi, Šefild je i dalje poslednji sa osam bodova, ali sada samo tri manje od VBA, ali i 10 od prvog iznad crte Brajtona. Mančester Junajted ostaje na drugom mestu sa 40 bodova, jednim manje od lidera i gradskog rivala Sitija uz utakmicu više.

Junajted je drugi i zahvaljujući tome što Lester nije slavio na Gudisonu protiv Evertona. Dve ekipe podelile su bodove, odigravši 1:1. Vodeći gol za domaćina postigao je Hames Rodriges, dok je Tilemans doneo poravnanje. Lester je treći sa 39 bodova, dok je Everton sedmi sa šest bodova manje.