Bleki golčinom odveo Fiorentinu u polufinale Kupa

Fudbal 10. feb 202220:36 > 22:21 0 komentara
Gabriele Maltinti/Getty Images

Fiorentina se plasirala u polufinale Kupa Italije, pošto je u Bergamu slavila protiv Atalante 3:2, a junak utakmice bio je reprezentativac Srbije Nikola Milenković.

Suđeno je Ljubičastima da ove sezone Srbi budu junaci. Otišao je najbolji strelac Dušan Vlahović, ali je palicu preuzeo Nikola Milenković. Bleki nije počeo utakmicu, ušao je u igru u 81. minutu kada je Fiorentina ostala sa igračem manje zbog crvenog kartona Martinesa Kvarte. Bilo je u tom trenutku 2:2. A onda u četvrtom minutu nadoknade Srbin trese mrežu. I to na fenomenalan način. Ne kao što se očekuje glavom, već je sevnula levica a lopta je završila u maloj mreži. Viola je u polufinalu, ostvarivši jednu od najvećih pobeda u protekloj deceniji.

A kada je reč o poziciji i isporučivanju golova Vlahović je i tu dobio adekvatnu zamenu. Čovek koji se proslavio u Seriji A Šištof Pjontek postigao je dva gola i svakako odlučujuće uticao da se Viola probije među četiri najbolje. Prvi gol bio je za vođstvo u devetom minutu iz penala. Atalanta je izjednačila u 30. minutu preko Zapakoste, a prvi preoket obezbedio je najveće pojačanje ove zime Džeremi Boga u 56. minutu.

Ali to nije bio jedini preokret na meču. Pjontek je u 71. minutu ponovo šutirao penal. Ovog puta ga je pročitao Muso, ali je Pjontek reagovao na odbitak i doneo izjednačenje. A novi preokret doneo je Milenković na već opisan način u 94. minutu.

Fiorentina će se u polufinalu sastati sa pobednikom meča Juventus – Sasuolo.