Benzema u 88. minutu doneo bod Realu u derbiju!

Fudbal 07. mar 202118:27 0 komentara
Karim Benzema
Photo by Denis Doyle/Getty Images

Fudbaleri Atletiko Madrida i Real Madrida odigrali su nerešeno 1:1 (1:0) na stadionu Vanda Metropolitano u derbiju vikenda u La Ligi. Domaći su poveli golom Suareza u 15. minutu, a bod kraljevskom klubu doneo je Benzema u 88.

Atletiko je prvi na tabeli sa 59 bodova iz 25 utakmica sa utakmicom manje od drugoplasirane Barselone (56 bodova) i trećeplasiranog Reala (54).

#related-news_0

Prvo poluvreme odigralo se baš onako kako je planirao trener Jorgandžija Dijego Simeone, pošto je njegov tim došao u vođstvo u 15. minutu. Markos Ljorente je osvojio loptu, a onda i veliki deo terena, a zatim je pravovremeno dodao loptu za Luisa Suareza. Urugvajac je umešno izbegao ofsajd, a potom je iskosa s desne strane spoljnom smestio loptu u desni ugao gola Kurtoe za svoj 17. gol u sezoni.

Potom se Atletiko povukao, Benzema je nekoliko puta loše zahvatio loptu, ali Real nije ništa konkretno stvorio pred golom domaćih. Gledao se doduše VAR u 41. minutu nakon što je lopta pogodila Felipea u ruku, ali sudija Alehando Ernandez doneo je odluku da penala ne bude.

U drugom poluvremenu Atletiko će žaliti za kontrama kojima su mogli da dupliraju prednost i verovatno reše pitanje pobednika. Kurtoa je skinuo zicer Karasku, zatim i odbranio udarac Suareza sa pet metara, mada je tada Urugvajcu lopta išla malo iza leđa. Potom je Korea loše zahvatio loptu na pet metara od gola, baš kao i Suarez.

Real jeste držao loptu, ali osim dva udarca s distance, nije stvorio konkretnu priliku sve do 80. minuta. Korea je pogrešio na sredini terena, a posle duplog pasa s Krosom sa leve strane centrira Vinisijus; Benzema je usamljen na deset metara od gola, ali Oblak brani šut Francuza, zatim i još jedan. U nastavku akcije Real je imao slobodnjak sa dvadesetak metara, Benzema je šutirao u Oblakov ugao i Slovenac brani.

Bila je to najava onoga što ćemo videti u 88. minutu, kada Karim Benzema 13. golom u sezoni donosi bod Realu. Gradila se akcija na desnoj strani, Lukas Vaskez dodao je do Benzeme, a Francuz inicira dupli pas sa Kasemirom, Brazilac mu tačno i brzo vraća loptu pored istrčalog Oblaka, a Benzema daje gol za Zidanov tim.

U sledećem kolu Atletiko će 13. marta gostovati Hetafeu, pre toga igra i odloženi okršaj s Atletik Bilbaoom u sredu, dok Real dočekuje Elće naredne subote.

Atletiko Madrid (4-4-2): Oblak – Tripije, Ermoso, Felipe, Savić – Karasko (Žoao Feliks 64′), Lemar (Saul 58′), Koke, Ljorente – Korea (Kondogbija 82′), Suarez
Real Madrid (4-3-3): Kurtoa – Lukas, Mendi, Varan, Naćo – Kros, Modrić, Kasemiro – Rodrigo (Vinisijus 60′), Asensio (Valverde 60′), Benzema