Barsi srećna bela tačka: Bez Mesija u finalu superkupa

Fudbal 13. jan. 202123:48
Alex Caparros, Getty Images

Barselona je prvi finalista Superkupa Španije, pošto je posle boljeg izvođenja jedanaesteraca savladala Real Sosijedad.

U predviđenih 90 minuta bilo je 1:1. Povela je Barselona preko Frenkija de Jonga u 40. minutu, a isti igrač je skrivio jedanaesterac u 51. minutu, koji je Ojarzabal pretvorio u gol.

Do isteka 90. minuta imala je Barselona veoma dobru šansu preko Dembelea, ali nije bio uspešan, pa je utakmica ušla u produžetke. Tamo je Grizman imao jednu veliku priliku, ali je tragičar bio Adnan Januzaj, kome je prvo Ter Štegen odbranio udarac u situaciji jedan na jedan, a potom je iz slobodnog udarca pogodio stativu, mada je Nemac malo zakačio loptu.

Penal serija počela je sa tri promašaja, od čega dva Real Sosijedada. Na kraju, Barselona je bila ipak nešto sigurnija, pošto su Baskijci pogodili tek u četvrtoj penal seriji i obezbedila plasman u finale. Tamo će se sastati sa pobednikom duela Real Madrid – Atletik Bilbao, meč koji ćete u četvrtak od 21 čas moći da pratite u direktnom prenosu na Nova Sport.