Barselona preživela pakao Istanbula, u 1/4 Lige Evrope prošli i Braga i Atalanta

Formula 1 17. mar 202221:02 0 komentara
Galatasaray's Bafetimbi Gomis, right, vies for the ball with Barcelona's Eric Garcia during the Europa League round of 16 second leg soccer match between Galatasaray and Barcelona in Istanbul, Turkey, Thursday, March 17, 2022. Turkey Soccer Europa League
AP Photo via Guliver

Pored škotskog Rendžersa plasman u četvrtfinale Lige Evrope obezbedili su fudbaleri Barselone, Brage i Atalante.

#related-news_0

Katalonci su imali vatren doček u Istanbulu, ali su posle velike borbe i preokreta uspeli da pobede Galatasaraj na njegovom terenu i nastave takmičenje na međunarodnoj sceni.

Poveo je turski tim golom Brazilca Markao, izjednačio je nakon sjajne individualne akcije supertalentovani Pedri, da bi Obemajang na startu drugog poluvremena doneo preokret u korist Barselone – 1:2.

Napadali su fudbaleri Galate u nastavku meča, Barsa je preko Toresa pogodila prečku u 92. minutu, ali se rezultat više nije menjao.

#social-embed_0

SofaScore

Braga je bila na pragu duple pobede protiv Monaka. Povela je na stadionu Luj II golom Abela Ruiza, Kneževi su u posledjnim treucima meča uspeli da izbenu poraz, ali ne i eliminaciju iz daljeg takmičenja.

U revanš meču između Bajera i Atalante nije bilo golova sve do 91. minuta kada je Boga doneo pobedu Boginji iz Bergama i potvrdio plasman italijanskog predstavnika.

Rezultati i strelci:

Monako – Sporting Braga 1:1 (Disasi 90 – Ruiz 20). Prvi meč 0:2. Dalje ide Braga

Bajer Leverkuzen – Atalanta 0:1 (Boga 90+1). Prvi meč 2:3. Dalje ide Atalanta.

Galatasaraj – Barselona 1:2 (Markao 28 – Pedri 37, Obamejang 50). prvi meč: 0:0. Dalje ide Barselona.

Crvena zvezda – Rendžers 2:1 (Ivanić 10, Ben 90+3 – Kent 56). Prvi meč: 0:3. Dalje ide Rendžers.