Barsa briljirala u San Sebastijanu i prišla Atletiku na -4

Fudbal 21. mar 202123:42 0 komentara
Barcelona
Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Poslednji meč nedeljnog programa 28. kola španske La Lige doneo je veoma ubedljivu pobedu Barselone u San Sebastijanu – Katalonci su rezultatom 6:1 (2:0) slavili protiv Real Sosijedada, pa ekipa Ronalda Kumana sada zauzima drugu poziciju na tabeli sa četiri boda manje od lidera Atletiko Madrida na deset kola do kraja šampionata.

Gosti su fantastično delovali čitavim tokom susreta na stadionu „Reale Seguros“ – u vođstvo su došli u 37. minutu kada je Antoan Grizman iskoristio odbitak i postigao svoj osmi gol u sezoni u La Ligi. Šest minut kasnije Dest je na asistenciju Lionela Mesija sjajnim šutem duplirao prednost.

Isti igrač je na startu drugog poluvremena povisio na 3:0 posle jednog prodora Đordija Albe. U 56. minutu bilo je 4:0, a Lionel Mesi je lobom matirao golmana Alehandra Ramira.

Usman Dembele je u 71. minutu posle dobrog dodavanja Ilaiša Moribe doneo Barsi 5:0, ali je Baranećea Muguruza šest minuta kasnije dao jedini gol za Sosijedad na ovom meču.

Konačnih 6:1 postavlja Mesi svojim 23. golom u sezoni (ima i 8 asistencija) u 89. minutu posle asistencije Đordija Albe.

Barselona se posle ove pobede nalazi na drugom mestu tabele sa četiri boda zaostatka u odnosu na Atletiko, koji je protiv Alavesa teškom mukao stigao do trijumfa u poslednjim minutima susreta, kada je Jan Oblak odbranio penal. Naredni protivnik za Barselonu biće Valjadolid petog aprila na stadionu „Kamp Nou“.

Sosijedad je sada peti sa 145 bodova, koliko ima i šestoplasirani Betis. Peto mesto u Primeri vodi direktno u grupnu fazu Lige Evrope, dok će šestoplasirani tim igrati kvalifikacije LE. Sledeći protivnik „plavo-belima“ biće Atletik Bilbao u San Sebastijanu u baskijskom klasiku.

Mečeve španske La Lige pratite u direktnim prenosima samo na kanalima Sport kluba.