Barns za tri boda Lisica, crni niz Lidsa

Izvor: Tim Keeton/Pool via REUTERS

Fudbaleri Lestera savladali su Lids u meču 28. kola Premijer lige. Rezultat je bio 1:0.

Duel na King Pauer stadionu bolje su otvorile Lisice, ali nije bilo izglednijih prilika za promenu rezultata u prvih 45 minuta. Po dva šuta u okvir gola sa obe strane i veći posed lopte Lestera obeležili su prvo poluvreme.

Drugo poluvreme donelo je više uzbuđenja, činilo se da je Lid konkretnije otvorio taj deo igre, ali je Lester bio fokusiraniji u završnici napada.

Jedini gol na meču postigao je Barns u 67. minutu, kada je iskoristiju asistenciju Ihenača.

Do kraja utakmice nije bilo izglednijih šansi, a Lester sada ima 33 boda i na 10. je mestu na tabeli.

Lids je 16. i ima 10 bodova manje.

U narednom kolu Lester gostuje Arsenalu, dok će Lids dočekati Aston Vilu i pokušati da prekine niz od pet poraza.