Bajern napadao iz svih oružja, na kraju Gladbah sačuvao bod

Fudbal 27. avg 202221:16 0 komentara
Liroj Sane
Alexander Hassenstein/Getty Images

Poslednji meč koji se u subotu igrao u okviru četvrtog kola nemačke Bundeslige doneo je velika uzbuđenja – Bajern Minhen je na domaćoj „Alijanc“ areni remizirao 1:1 (0:1) sa Borusijom iz Menhengladbaha, a nesumnjivi junak utakmice je golman gostiju Jan Zomer.

Bundesligu gledajte u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.

Imao je 33-godišnji Švajcarac ukupno 19 odbrana, od čega su neke zbilja bile za pamćenje. Bavarci su bili nadmoćni, šutirali su 35 puta ka golu Gladbaha, ali do tri boda nisu mogli.

*Dortmund opet promašivao, ali bez kazne, Union ponizio Šalke

Ovo je prvi put u sezoni da Bajern nije pobedio, ali i dalje su prvi na tabeli sa 10 bodova, koliko ima i Union Berlin. Crno-beli iz Menhengladbaha su osvojili osam bodova.

Delovalo je da će domaćin uspeti da nastavi pobednički niz na startu prvenstva kada je u 34. minutu Sadio Mane postigao pogodak. Međutim, posle većanja VAR je poništio gol Senegalca, a potom je usledio obrt.

Devet minuta kasnije Markus Tiram koristi grešku odbrane Bajerna i na asistenciju Kristofa Kramera dovodi goste u vođstvo 1:0.

Prvo poluvreme obeležio je i upad aktivista koji su se vezali za stative gola, ali je njihov vid protesta prilično brzo neutralisan.

Tokom čitavog meča Bajern je bio bolji rival, a ređale su se šanse pred golom Gladbaha. Zomer je dokazao da je u izuzetnoj formi, a naročito se izdvajaju dve vezane odbrane iz 62. minuta kada je spasao „zicere“ Sadija Manea. Ubrzo posle toga nekadašnji igrač Liverpula je zamenjen.

Ipak, Bajern je uspeo da dođe do boda, a postigao ga je Liroj Sane na asistenciju Džamala Musijale u 83. minutu lepim udarcem.

Hrvatski štoper Josip Stanišić presedeo je čitav meč na klupi tima koji vodi Julijan Nagelsman.

U petom kolu Bajern idućeg vikenda u prestonici gostuje Unionu, dok će Borusija ugostiti Majnc.